Elon Musk został pozwany przez Twitter

Technologie
2163V
Twitter i Elon Musk
Wojciech Gruszczyk | 13.07, 15:45

Twitter oficjalnie złożył pozew przeciwko barwnemu miliarderowi. Elon Musk będzie musiał zaciągnąć swoich prawników, którzy zmierzą się ze specjalistami portalu. Wszystko przez zmianę decyzji Muska dotyczącą kupienia Twittera.

Elon Musk w kwietniu rozpoczął wrogie przejęcie Twittera i biznesmen chciał wyłożyć 43 mld dolarów na przejęcie firmy. Firma zaakceptowała transakcję, pojawiły się nawet ogłoszenia dotyczące finalizacji umowy, ale następnie miliarder zmienił decyzję i chciał uzyskać prawdziwe dane dotyczące liczby użytkowników. W ostatnich dniach informowaliśmy, że Musk wycofał się z kupna Twittera.

To wielkie zamieszanie bardzo źle wpłynęło na kondycję Twittera, który stracił na giełdzie, a jednocześnie pojawiły się negatywne informacje dotyczące faktycznej liczby użytkowników – w tej sytuacji korporacja może mieć problemy z uzyskiwaniem odpowiednich pieniędzy od reklamodawców.

W konsekwencji Twitter postanowił złożyć pozew i oskarżyć Muska, który zdaniem firmy powinien sfinalizować umowę.

„Po zorganizowaniu publicznego spektaklu, by umieścić Twitter w grze i po zaproponowaniu [transakcji], a następnie podpisaniu dobrej dla sprzedawcy umowy o połączeniu, Musk najwyraźniej wierzy, że on – w przeciwieństwie do każdej innej strony podlegającej prawu umów Stanu Delaware – może zmienić zdanie, zniszczyć firmę, zakłócić jej działania, zniszczyć wartość akcji, i odejść” – możemy przeczytać w pozwie.

Twitter podkreśla, że Elon Musk w wielu miejscach naruszył umowę, która zdaniem korporacji jest obowiązująca i chce „zmusić Muska do wypełnienia swoich zobowiązań prawnych” i po spełnieniu kilku zaległych warunków, nawet do zrealizowania fuzji.

Zdaniem Twittera, Elon Musk wielokrotnie zmieniał i poszerzał swoje wymagania dotyczące przedstawienia informacji, które miały pogorszyć wartość Twittera. Korporacja uważa, że miliarder od pewnego momentu specjalnie chciał zablokować transakcje przedstawiając „coraz bardziej dziwaczne żądania” i ich zadaniem nie było zbadanie działania portalu, a Musk chciał tylko zebrać dokumentację o braku współpracy, by w sytuacji potencjalnego pozwu móc go przedstawić w sądzie.

Twitter chce zmusić Muska do zapłaty, ponieważ w samym pozwie wyraźnie zaznaczono, że miliarder powinien „wykonać swoje obowiązki w ramach umowy o połączeniu i zrealizować zamknięcie zgodnie z warunkami umowy”.

Źródło: PC Gamer

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper