Disney+ na PS5 w „nowej odsłonie”. Na PlayStation 5 pojawiła się natywna aplikacja

Filmy i seriale
2030V
Disney+
Iza Łęcka | 05.10, 08:59

Disney+ Polska przekazało naszej redakcji bardzo pozytywną wiadomość, która powinna zainteresować subskrybentów platformy. Na PlayStation 5 można pobrać natywną aplikację i dzięki niej doświadczać produkcji w 4K z HDR.

Disney+ jest dostępny na PlayStation 5 w Polsce od premiery usługi, lecz dotychczas użytkownicy uruchamiali program, który pierwotnie został przygotowany z myślą o PlayStation 4. Sony zapewniło wsparcie wstecznej kompatybilności nawet w przypadku aplikacji, więc nie pojawił się problem z działaniem oraz możliwościami SVOD.

Przedsiębiorstwo planowało jednak poprawić jakość streamingu, dlatego opracowana została natywna apka zapewniająca lepsze doświadczenie – kolejni użytkownicy będą sprawdzać bibliotekę Disney+ w rozdzielczości 4K przy wsparciu HDR.

Jerrell Jimerson, EVP of Product Design, Disney Streaming, zapowiedział nową aplikację:

„Kluczowym elementem naszej globalnej strategii jest docieranie do klientów niezależnie od tego gdzie oni są i dlatego cieszymy się, że wzbogacony Disney+ trafi do użytkowników PlayStation 5. Dzięki technologiom 4K i HDR fani doświadczą wyższej jakości korzystania ze streamingu”.

Jeśli oglądacie seriale, filmy i dokumenty na Disney+ za pośrednictwem nowej konsoli Sony, to na pewno przed kolejnym seansem warto pobrać nową aplikację, która powinna wpłynąć na jakość oglądanych produkcji.

Źródło: Informacja prasowa - Disney+

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper