Moonscars. Brutalna przygoda z Xbox Game Pass zgarnia pochwały w recenzjach

News
1389V
M
Bartosz Dawidowski | 29.09, 09:24

Akcja reklamowa Moonscars praktycznie nie istniała. W związku z tym większość graczy mogła nie usłyszeć wcześniej o tej produkcji, która zadebiutowała w Xbox Game Pass. Wygląda na to, że warto się tym tytułem indie zainteresować.

Moonscars zgarnia wiele pochwał w recenzjach. Tytuł, który jest od 27 września dostępny w systemie subskrypcji Xbox Game Pass (razem z Grounded 1.0) otrzymuje pozytywne oceny w tekstach krytyków. Gra wypracowała sobie średnią 7,8/10 w serwisie OpenCritic.

Recenzenci chwalą Moonscars przede wszystkim za piękną, pixel-artową oprawę, za mroczny klimat i dobrze zbalansowany poziom trudności. Gra stanowi duże wyzwanie, ale nie jest w swojej mechanice niesprawiedliwa, stanowiąc hołd dla dzieł FromSoftware – pisze serwis COGconnected (ocena 8,2/10). Moonscars wyjątkowo wysoką notę dostało od PlayStation Universe (9,5/10), które zachwyca się praktycznie każdym aspektem tego przedsięwzięcia indie, nazywając grę „mistrzowskim osiągnięciem w kategorii soulslike’ów 2D” i „absolutną przyjemnością podczas rozgrywki”. Oprócz świetnej grafiki tytuł ma też zapewniać doskonały soundtrack.

Wady? Na najniższą ocenę zdecydował się serwis But Why Tho, który wystawił 6/10. Redakcja krytykuje przegięty poziom trudności w niektórych sekcjach zabawy. Serwis FingerGuns jako potknięcie autorów wymienia też bugi, na które natknęła się redakcja w testowanym wydaniu na PS5 (ocena 6/10).

Gra, która towarzyszyła premierze Moonscars w Xbox Game Pass to również mocno chwalone Grounded 1.0.

Źródło: https://opencritic.com/game/13731/moonscars/reviews

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper