Dubium robi fantastyczne wrażenie na gameplayowym zwiastunie. Gra w stylu Among Us już niedługo z wersją demo

News
449V
r
Bartosz Dawidowski | 28.09, 12:49

Kolejny zespół z Korei Południowej szykuje dla nas potencjalnie bardzo mocną propozycję. Poznajcie Dubium, tytuł survivalowy w realiach science fiction!

W Dubium będziemy próbować odzyskać cenne rdzenie w obrębie zrujnowanych stacji kosmicznych, którym grozi destrukcja. W trakcie zabawy będziemy naprawiać systemy podtrzymujące życie, zbierać butle z tlenem i przywracać zasilanie, by przedrzeć się dalej, do najcenniejszych elementów kosmicznych wraków. Cały czas działamy pod presją czasu, bo stacjom kosmicznym w Dubium grozi zniszczenie.

Produkcja nastawiona na zabawę sieciową czerpie inspiracje z Among Us. Jeden z graczy wciela się w postać Zdrajcy, próbując sabotować poczynania reszty drużyny. Jak widać na zwiastunie w grze oprócz kombinowania ze sprzętem na stacjach kosmicznych nie zabraknie też strzelani i akcji. 

Mumio Studio nie podało jeszcze dokładnego terminu premiery Dubium. Dysponujemy tylko ogólnym okienkiem wydawniczym: "2022". Już 3 października 2022 r. na Steam będzie czekać na nas wersja demonstracyjna gry.

Przetrwaj w kosmosie

Stacje kosmiczne, które są zakazane z powodu nieznanych incydentów, są pełne niebezpieczeństw. Trzeba naprawiać systemy podtrzymywania życia, zbierać butle z tlenem i przywracać moc w generatorach energii słonecznej. Śpiesz się podczas swojej wyprawy na stację kosmiczną i ucieknij, zanim eksploduje.

Jesteś kolonistą (Frontier)

Twoim zadaniem jest odzyskanie wszystkich rdzeni (Cores) w obrębie stacji kosmicznej. Kiedy będziesz się tym zajmować, natkniesz się też na ogniwa (Keystones). Nie zapomnij ich zebrać, ponieważ mają wielką wartość i mogą uczynić cię bogatym.

Jesteś zdrajcą (Traitor)

Jako zdrajca (Traitor) potajemnie wypełniasz dla Blamane'a (Blamane), misję zebrania 10 ogniw (Keystones) i ucieczki. Reszta ekipy to tylko zwykłe narzędzia potrzebne do wypełnienia twojej misji. Zachowuj się jak niewinny kolonista (Frontier), aby zdobyć ich zaufanie, a gdy nadejdzie odpowiedni moment, zaatakować i zabrać ich dobytek. Działaj po kryjomu lub zuchwale, wybór należy do ciebie.

Ucieknij ze Stacji kosmicznej

Śmierć oznacza, że wszystko tracisz. Musisz przeżyć posiadając ogniwa (Keystones), aby stać się bogatym. Najlepsza opcja to ukończenie misji i ucieczka jako drużyna. Ale ucieczka w pojedynkę też jest zawsze opcją, gdy sprawy zaczynają wyglądać ponuro… W końcu twoje przetrwanie ma najwyższy priorytet.

Nie ufaj nikomu

Jeden z nas na pewno jest zdrajcą (Traitor). Nawet gdy zdrajca (Traitor) zginie wciąż istnieje szansa, że inny kolonista (Frontier) zostanie przekupiony przez Blamane'a (Blamane) i zostanie nowym zdrajcą (Traitor). Nie ufaj nikomu, dopóki nie uciekniesz.

Źródło: https://youtu.be/vGJEGd5GTt4

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper