Xbox Game Pass było „łatwą decyzją” dla twórców Slime Rancher 2. Zespół docenia usługę Microsoftu

News
1439V
Slime Rancher 2
Iza Łęcka | 23.09, 10:34

Slime Rancher 2 zadebiutowało wczoraj na Xboksach Series X|S oraz komputerach osobistych i jednocześnie zostało udostępnione w abonamencie Xbox Game Pass. Twórcy ze studia Monomi Park są przekonani, że decyzja o współpracy z Microsoftem była jak najbardziej słuszna.

Oferowanie produkcji w ramach Xbox Game Pass nieustannie wzbudza różnorodne opinie wśród zespołów deweloperskich - podczas gdy niektórzy producenci nie dopuszczają opcji dodania swoich projektów do abonamentu, część z nich bardzo zachwala możliwości płynące ze wsparcia giganta z Redmond. Monomi Park jest kolejną ekipą, która docenia kontakt z Amerykanami.

Redakcja PureXbox rozmawiała z Nickiem Popovichem, dyrektorem generalnym i założycielem studia Monomi Park, który pochwalił Xbox Game Pass, twierdząc że jest to dobry model dla produkcji typu Slime Rancher 2.

„Microsoft zawsze był dla nas świetnym partnerem i naprawdę wydaje się, że "otrzymał" Slime Rancher, więc była to dla nas łatwa decyzja. Myślę, że Game Pass to świetny mechanizm, szczególnie dla mniejszych wytwórni, który poprzez zawarcie umowy pozwala na zmniejszenie ryzyka, a dla nas ten model uzupełnia nasze gry, które wydajemy przez długi czas”.

Tytuł zadebiutował w ramach Wczesnego Dostępu i będzie systematycznie rozbudowywany, współpraca z producentem Xboksa pozwoli jednak pozyskać odpowiednio dużą grupę odbiorców, którzy będą cennym źródłem informacji zwrotnych, jakie pozwolą ulepszyć kolejną odsłonę.

„Utrzymanie aktywnej bazy graczy pozwala nam na znalezienie odbiorców, kiedy przez lata będziemy wypuszczać jedną aktualizację za drugą. Moim zdaniem, jedną z najlepszych reklam, jakie możesz uzyskać dla swojej gry, są te małe powiadomienia na każdej platformie, które mówią ci "Twoja przyjaciółka Jane właśnie gra w Slime Rancher". Trudno to przebić”.

Popovich doceniał Xbox Game Pass, w którym przygoda na Tęczowej Wyspie na pewno cieszy się sporym zainteresowaniem, lecz zwróćmy uwagę, że Slime Rancher 2 jest „najlepiej sprzedającą się” grą na Steam. Wczoraj w najlepszym momencie produkcję sprawdziło ponad 21,5 tysiąca graczy - choć tytuł zadebiutował w ramach abonamentu może pochwalić się całkiem przyzwoitym startem.

Źródło: Purexbox

Komentarze (108)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper