Serial Cleaners ląduje na rynku. Polska gra o sprzątaniu miejsc zbrodni oceniona w pierwszych recenzjach

Gry
1365V
Serial Cleaners
Bartosz Dawidowski | 21.09.2022, 10:17

Polskie studio Draw Distance (znane dawniej jako „iFun4all”) wprowadzi już jutro na rynek, razem z 505 Games, swoje najnowsze dzieło, czyli Serial Cleaners. Sprawdźmy, jak projekt jest oceniany w pierwszych recenzjach.

Serial Cleaners rozwija koncepcję rozgrywki, znaną z pierwszej odsłony serii, czyli z Serial Cleaner. W grze wcielamy się w „sprzątacza miejsc zbrodni” – jak głosi oficjalny opis produkcji. Działając w Nowym Jorku, w 1999 roku, musimy jak najszybciej, na zlecenie mafii, oczyszczać z martwych ciał miejsca porachunków gangów itd.

Dalsza część tekstu pod wideo

Krytycy nie są specjalnie przekonani do gameplayowej formuły z Serial Cleaners w pierwszych recenzjach, które już pojawiły się w sieci. Polska produkcja wypracowała sobie średnią 6,3/10 na OpenCritic (wartość wyciągnięta z 7 dostępnych werdyktów). Co nie spodobało się dziennikarzom? W swoim tekście zakończonym oceną 4,5/10 serwis TechRaptor narzeka na kiepską fabułę (słabo nakreślone postacie, oprócz Boba oraz nie najlepsze tempo narracji) oraz odsunięcie się deweloperów od gameplayu stealth na rzecz brutalnej siły w kolejnych scenariuszach. Z kolei redakcja TheSixthAxis jako minus Serial Cleaners wymienia zbyt proste SI patrolujących teren policjantów oraz sporadycznie występujące nie najlepiej zaprojektowane poziomy. Tytuł jest natomiast chwalony praktycznie we wszystkich tekstach za świetną stylistykę i fabularne odwołania do kultowych filmów (przede wszystkim do dzieł Quentina Tarantino).

Serial Cleaners pojawi się w dystrybucji 22 września 2022 r. na PC, Switch, PS5, XSX, PS4, XOne.

Oceny w recenzjach Serial Cleaners:

  • Saving Content 8/10
  • FingerGuns 8/10
  • WhatifGaming 8/10
  • TheSixthAxis 6/10
  • God is a Geek 7,5/10
  • Twinfinite 7/10
  • TechRaptor 4,5/10
Źródło: https://opencritic.com/game/13352/serial-cleaners/reviews

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper