Halo: The Master Chief Collection jednak bez mikropłatności. 343 Industries potwierdza dobrą wiadomość

News
797V
Halo: The Master Chief Collection
Kajetan Węsierski | 17.09, 14:30

Seria Halo nie ma ostatnimi czasy najlepszej passy... Halo Infinite funkcjonuje zdecydowanie gorzej, niż sobie wyobrażano, a problemy przy okazji każdego kolejnego sezonu rozgrywek, są nie do przemilczenia. Najnowszy został niedawno przesunięty, a plany odnośnie do kanapowej kooperacji poszły w odstawkę - za to twórcy zebrali sporo krytyki. Jakby tego było mało, jeszcze w czerwcu pojawiły się doniesienia o bardzo kontrowersyjnym ruchu, który jest rozważany w szeregach załogi.

Pojawiła się wtedy informacja, iż 343 Industries poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem mikropłatności do Halo: The Master Chief Collection. Nie muszę chyba pisać, jak spore poruszenie wywołało to w środowisku fanów. Temat ucichł, ale smród ciągnął się nieustannie. Aż do teraz, gdy deweloperzy postanowili wreszcie przyznać oficjalnie, że nie zamierzają podążać w tym kierunku. 

W najnowszym wpisie na blogu Halo Waypoint czytamy, że 343 Industries "może potwierdzić, iż nie wprowadzi płatnych Spartan Points [waluta w grze - przyp. red.] do Master Chief Collection". Jakby tego było mało, twórcy wprowadzą także pozytywne zmiany do samej waluty, które zniosą ograniczenia i zwiększą liczbę otrzymywanych Punktów. Wszystkie zmiany wejdą przy okazji kolejnej dużej aktualizacji, ale już na ten moment warto pochwalić twórców za wycofanie się z głupiego pomysłu. Może seria wróci na dobrą ścieżkę?

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper