Forspoken na zwiastunie. Square Enix pokazuje bestie, bohaterów i enigmatyczny świat

News
1292V
Forspoken Frey Holland
Iza Łęcka | 15.09, 09:04

Square Enix przypomina światu o Forspoken. Z okazji Tokyo Game Show nowe IP otrzymało trailer przedstawiający protagonistkę w trakcie walki z rozmaitymi kreaturami. Deweloperzy kolejny raz pragną przybliżyć nam główny wątek.

Forspoken to zupełnie nowa historia Square Enix, która jeszcze przed premierą PlayStation 5 była promowana jako pierwsza next-genowa marka japońskiego wydawcy w otwartym świecie. Luminous Productions, autorzy Final Fantasy XV, pracują nad przygodą młodej kobiety, która w tajemniczych okolicznościach została przeniesiona z Nowego Jorku do fantastycznego świata Athia – Frey Holland otrzymuje moce i magiczne bransolety, które oplatają jej rękę z niewiadomych przyczyn. Jej głównym celem jest odnalezienie drogi do domu, lecz po drodze będzie ona musiała pomóc obywatelom fantastycznego świata.

Athię nękają niepokojące wydarzenia. Po latach świetności kraina zostaje zaatakowana przez ogromną zarazę, która sieje spustoszenie wśród zwierząt, roślinności i mieszkańców. Dotychczas dobre i hojne Tanty obecnie rządzą światem silną ręką – matriarchat nie daje odetchnąć ludowi, który jest tłamszony i skrywa się w jednym „wolnym mieście”.

Z okazji Tokyo Game Show możemy sprawdzić nowe ujęcia z produkcji – Square Enix ponownie pochyla się nad umiejętnościami bohaterki, która wykorzystuje uzyskane moce do szybkiej podróży po tajemniczym świecie, ale jest również w stanie rywalizować z potężnymi bestiami.

Forspoken zadebiutuje 24 stycznia i będzie dostępne wyłącznie na PS5 oraz PC. Sony zagwarantowało sobie 2-letnią ekskluzywność na nowe IP Japończyków.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (63)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper