Twórca The Boys ostro o seksistowskich widzach serialu. „Nie chcemy was tu”

Filmy i seriale
1441V
The Boys
Iza Łęcka | 09.09, 13:42

Showrunner serialu „The Boys” Eric Kripke nie przebierał w słowach, publikując jeden ze swoich ostatnich wpisów w mediach społecznościowych. Autor hitu Amazona odniósł się do przejawów słownego molestowania seksualnego oraz seksistowskich komentarzy pod adresem jednej z gwiazd produkcji.

Specjaliści branży filmowej pracujący przy najgłośniejszych produkcjach nie mają łatwego losu. W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o krytyce, z jaką muszą się mierzyć autorzy najpopularniejszych produkcji debiutujących na Netflixie, Amazon Prime Video czy HBO Max. Pół biedy, gdy pretensje odbiorców są całkowicie uzasadnione, ogromny problem pojawia się jednak, gdy mamy do czynienia z przejawami rasizmu, dyskryminacją ze względu na płeć czy orientację seksualną, które w obecnych czasach nie powinny być tolerowane.

W tym tygodniu redakcja Variety pochyliła się nad seksistowskimi komentarzami, jakie otrzymuje pod swoim adresem Erin Moriarty wcielająca się w jedną z superbohaterek „The Boys”, Starlight. W oficjalnej wypowiedzi aktorka podkreślała, że krzywdzące wypowiedzi widzów ją „dehumanizują”, „paraliżują” i „uciszają”. Poprzez lata włożyła ona wiele wysiłku w swoją kreację, lecz przemocowe reakcje są dla niej źródłem cierpienia.

Sprawy bez komentarza nie pozostawili koledzy i koleżanki z planu, którzy wyrazili swoje ogromne wsparcie i słowa uznania wobec Moriarty – obojętny na przejawy molestowania seksualnego i seksistowskie wypowiedzi nie pozostał także Eric Kripke, showrunner „The Boys”. Filmowiec bezpardonowo stwierdził, że mowa nienawiści jest sprzeczna z przesłaniem serialu, a odbiorcy, którzy nie potrafią być mili, powinni nie poświęcać czasu na odcinki skupiające się na losach Ojczyznosława, Gwiezdnej czy Rzeźnika.

„Cześć trole! Po pierwsze, jest to dosłowne przeciwieństwo pieprzonego przesłania serialu. Po drugie, sprawiacie ból prawdziwym ludziom z prawdziwymi uczuciami. Bądźcie mili. A jeżeli nie możecie być grzeczni, to nażryjcie się workiem fi***w, spieprzajcie na słońce i nie oglądajcie #TheBoys Nie chcemy was #TheBoysTV".

Jego ścieżką podążyli inni fani, którzy akceptują i wspierają Erin Moriarty, a na Twitterze popularność zyskuje hashtag #IStandWithStarlight.

Obecnie ekipa Amazona koncentruje się na pracach nad czwartym sezonem produkcji, a do obsady dołączy znany z „The Walking Dead” Jeffrey Dean Morgan.

Źródło: GamingBible

Komentarze (103)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper