Architekt PS5 i PS4 odchodzi z Sony. Masayasu Ito opuszcza szeregi korporacji

Gry
3735V
PS5 Teardown Masayasu Ito odchodzi z Sony
Iza Łęcka | 06.09.2022, 10:03

Po wieloletniej pracy w działach Sony Masayasu Ito podjął decyzję o zrezygnowaniu z wysokiego stanowiska. Od 1 października Japończyk, którego kariera miała niebagatelny wpływ na rozwój konsol PlayStation, nie będzie już przedstawicielem przedsiębiorstwa.

Masayasu Ito przyszedł na świat w 1962 roku, natomiast już od 1986 roku był związany z firmą z Tokio, gdzie pracował w dziale przygotowującym samochodowe wyposażenie audio. Od 2000 roku jego obowiązki zawodowe obejmowały sekcją rozwoju konsol, natomiast od kwietnia 2008 roku bezpośrednio wzmocnił szeregi Sony Interactive Entertainment. Japończyk przez wiele lat nadzorował produkcję sprzętu, kierując pracami inżynierskimi nad PlayStation 4 oraz PlayStation 5 – w październiku 2020 roku specjalista zaprezentował wnętrze wyczekiwanej nowej generacji. W międzyczasie pomógł on wprowadzić na rynek model PS4 Pro.

Od 2016 roku był on wiceprezesem Sony Interactive Entertainment w sekcji Hardware Engineering & Operation (wcześniej miał pod swoją opieką dział czuwający nad rozwojem oprogramowania i produktu), natomiast obecnie jego posadę przejmie Lin Tao – starsza wiceprezes zajmowała się w ostatnim czasie finansami, rozwojem korporacyjnym i strategią SIE.

Jednocześnie Sony zdecydowało się awansować Kiichiro Uratę – były CEO amerykańskiego i europejskiego oddziału Capcomu dołączył do Sony w 2021 roku, a teraz został dyrektorem. 

Jak wskazuje redakcja Bloomberg, powodem odejścia Masayasu Ito jest jego wiek – specjalista planuje przejść na emeryturę już pod koniec tego miesiąca.

Źródło: Gematsu

Komentarze (110)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper