Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.08.2014 19:01
Electronic Arts będzie walczyć z oszustami w FIFA Ultimate Team
3680V

Electronic Arts będzie walczyć z oszustami w FIFA Ultimate Team

Włodarze Electronic Arts rozpoczynają otwartą walkę z oszustami, którzy psują rynek i sprzedają FIFA Coins. W tej sytuacji za oszukiwanie można utracić dostęp do wszystkich gier z katalogu Elektroników! 

Od wielu lat kwitnie biznes nielegalnej dystrybucji monet z FIFA Ultimate Team. Gracze bez problemu za odpowiednią gotówkę mogą kupić coinsy, a następnie zbudować zespół marzeń. Ta sytuacja nie podoba się Elektronikom i przy okazji najnowszej odsłony Fify będziemy świadkami walki z tym problemem.

EA Sports postanowiło stworzyć system trzech ostrzeżeń dla graczy graczy, którzy kupują monety:

  • Pierwsze ostrzeżenie: gracz, który zostanie przyłapany na kupowaniu lub promowaniu kupowania monet dostanie pierwsze ostrzeżenie.
  • Drugie ostrzeżenie: gdy sytuacja się powtórzy, zawodnik otrzyma żółtą kartkę (reset FIFA Points i usunięciu klubu FIFA Ultimate Team)
  • Trzecie ostrzeżenie: gdy to nie pomoże, EA przyzna czerwoną kartkę (zakaz udziału w sieciowych zmaganiach w Fifie).

Natomiast osoby, które zajmują się sprzedażą monet muszą liczyć się z: 

  • Automatycznym zbanowaniem we wszystkich tytułach z katalogu Electronic Arts!

Twórcy zapowiadają, ze to dopiero początek walki – już teraz zerwano współprace z YouTuberami, którzy promowali sprzedaż monety oraz włodarze EA proszą o zgłaszanie kolejnych osób zamieszanych w handel.  

Mimo wszystko i tak największym problemem są strony internetowe zajmujące się dystrybucją monet, jednak w tej sytuacji EA nie może nic zrobić. Firma chce za to wyeliminować boty, które zdobywają gotówkę.

EA Sports powołało nawet zespoły specjalistów, które będą odpowiedzialne za poprawę jakości FIFA Ultimate Team.

Źródło

Tagi: EA Sports Electronic Arts fifa 15