Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2 i Metal Gear Solid 3 mają otrzymać nowe remastery. Konami szykuje pakiet

Gry (plotka)
2794V
Metal Gear Solid 1
Wojciech Gruszczyk | 31.08.2022, 15:58

Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2 i Metal Gear Solid 3 nie są aktualnie dostępne do kupienia w cyfrowej dystrybucji, co najwidoczniej jest związane z planami Japończyków. Według najnowszych przecieków – korporacja pracuje nad nowymi remasterami trzech części serii MGS.

Konami potwierdziło dzisiaj prezentację nowej gry na targach Tokyo Game Show. Aktualnie nie wiemy, co to może być, jednak według redakcji VGC nie powinniśmy oczekiwać wielkiej zapowiedzi związanej z powrotem serii Castlevania, Silent Hill i Metal Gear Solid. Chris Scullion i Andy Robinson wspomnieli również, że Konami ma pracować nad nowymi remasterami klasycznych gier z serii Metal Gear Solid.

Dalsza część tekstu pod wideo

Informację postanowił potwierdzić Dusk Golem, informator związany z marką Resident Evil, który również słyszał o powrocie MGS-ów:

„Myślę, że mogę to powiedzieć, bo VGC o tym poinformowało: https://www.videogameschronicle.com...-from-a-series-loved-around-the-world-at-tgs/

Ale rzecz, którą trochę teasowałem, a wiem, że jest w 100% prawdziwa, to Metal Gear Solid 1-3 dostaną nowe remastery, planowane na wszystkie platformy, w tym Steam i konsole. Plan jest taki, że nowe zremasterowane wersje Metal Gear Solid 1-3 można kupić osobno, ale jeśli kupimy je razem jako kolekcję, dostaniemy również wersje Metal Gear 1+2 na MSX”.

Insider podkreślił, że otrzymał tę wiadomość „więcej niż raz z więcej niż jednego wiarygodnego źródła”, ale dopiero w momencie, gdy wiadomość ujawniło VGC, postanowił wspomnieć o grach.

Możemy podejrzewać, że Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2 i Metal Gear Solid 3 powrócą do cyfrowej dystrybucji w nowych wersjach i właśnie z powodu prac nad remasterami Konami usunęło ze sklepów starsze wydania klasycznych odsłon serii MGS.

Źródło: Resetera

Komentarze (119)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper