Metal Gear Solid lub Silent Hill? Konami pokaże nową grę z „uwielbianej na całym świecie serii”

Gry
1926V
Metal Gear Solid
Wojciech Gruszczyk | 31.08.2022, 13:56

Od miesięcy pojawiają się kolejne plotki dotyczące nowej odsłony serii Silent Hill i Japończycy mogą w końcu ujawnić grę. Korporacja zaprasza na Tokyo Game Show, gdzie odbędzie się prezentacja tajemniczej produkcji.

Konami posiada w swoim katalogu wiele cenionych IP, jednak w ostatnich latach korporacja zrezygnowała z tworzenia wielu gier z segmentu AAA. Sytuacja ma się zmieniać i według plotek za pomocą zewnętrznych zespołów, Japończycy chcą przywrócić do życia takie marki jak Silent Hill, Metal Gear Solid i Castlevania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na potwierdzenie musimy zaczekać, jednak Konami właśnie pobudziło wielu graczy, ponieważ Japończycy przedstawili swoje zestawienie produkcji na Tokyo Game Show i 16 września odbędzie się prezentacja nowej gry:

„W trakcie zapowiedzi nowego tytułu Konami zostanie zaproszony na scenę aktor głosowy Yuki Kaji reprezentujący fanów uwielbianej na całym świecie serii”.

Według plotek powstaje Metal Gear Solid Remake oraz remastery pozostałych odsłon serii MGS, a marka Silent Hill miała zostać przekazana kilku zespołom, które rozwijają nowe gry w uniwersum.

Czy Konami wyciągnie z rękawa najmocniejsze IP? Trudno powiedzieć, jednak firma przywiezie na targi Ttokyo Game Show sporo gier, więc pozostaje mieć nadzieję, że w końcu producent i wydawca zakończy plotki i przedstawi oczekiwaną od lat przygodę.

Źródło: Gematsu

Komentarze (65)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper