Silent Hill 2 Remake w rękach Bloober Team potwierdzony przez kolejne źródło. Powstaje kilka gier z serii

Plotka
2445V
Silent Hill 2 Remake
Wojciech Gruszczyk | 16.05, 18:03

Konami ma jednocześnie rozwijać kilka gier z serii Silent Hill. Kolejne źródło potwierdza, że Polacy pracują nad Silent Hill 2 Remake, który znacząco ulepszy pierwowzór i pozwoli graczom zapoznać się z klasykiem.

Od miesięcy pojawiają się plotki, według których Bloober Team otrzymało w swoje ręce markę Silent Hill. Konami i Polacy wciąż nie potwierdzili wiadomości, ale kolejne źródło otrzymało szczegóły i najwidoczniej możemy szykować się na Silent Hill 2 Remake.

Andy Robinson z VGC otrzymał wiadomość od „własnych źródeł” i Bloober Team ma zapewnić poprawioną sztuczną inteligencję, dopracowane animacje, przerobione zagadki oraz kilka nowych zakończeń. Silent Hill 2 Remake może zadebiutować jako produkcja czasowo ekskluzywna dla konsol PlayStation.

VGC otrzymało potwierdzenie, że na całym świecie trwają prace nad wieloma projektami związanymi z serią Silent Hill, które mają obejmować „remake, pełną kontynuację i epizodyczne serie skupione na fabule”.

Wcześniej VGC informowało, że w „krótkie epizodyczne historie” może być zaangażowany Supermassive Games, ale twórcy Until Dawn nie dogadali się z Konami i stworzyło serię Dark Pictures. Według najnowszych szczegółów – projekty mogły trafić w ręce Annapurna Interactive, czyli wydawcy Sayonara Wild Hearts, Outer Wilds i Telling Lies. Andy Robinson nie może jednak potwierdzić, że Annapurna otrzymało zielone światło na rozwijanie gier, ponieważ mogło być jednym z uczestników rozmów na temat przyszłości serii.

W zeszłym tygodniu prezentowaliśmy tajemnicze materiały z nowego Silent Hilla zdaniem VGC jest to gra-teaser w stylu PT o kodowej nazwie „Sakura”, która ma zostać wydana jako darmowa przygoda. Za jej pomocą Konami chce przygotować graczy na większe produkcje.

Japończycy podobno chcieli przedstawić jedną z gier w zeszłym roku na E3, ale na ostatniej prostej zmienili plany.

Źródło: VGC

Komentarze (85)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper