Mini x Pokemon to intrygująca współpraca. Pikachu napędza elektryczny samochód

News
723V
Mini x Pokemon
Iza Łęcka | 24.08, 12:44

Branża motoryzacyjna ponownie spotyka się ze światem gier. Na Opening Night Live przestawiono materiał promujących specjalne wydanie elektrycznego Mini Concept Aceman, efekt współpracy firmy Mini Cooper i The Pokemon Company.

Mini Concept Aceman to nowa seria elektrycznych Mini SAV-ów "łącząca postęp technologiczny, charyzmatyczną prostotę i emocje związane z jazdą", która została po raz pierwszy pokazana w zeszłym miesiącu. Producent poszedł jednak o krok dalej, nawiązał kontakt z gamingową marką i opracował nietypową wersję samochodu, która powinna zelektryzować fanów serii Pokemon. Najnowsza propozycja otrzymała podkręcony, futurystyczny wygląd przez zestaw LED-ów, a ten w pełni elektryczny hatchback został wzbogacony o wizerunek Pikachu na desce rozdzielczej – podczas uruchomienia pojazdu zobaczymy animację z Pokemonem w roli głównej.

W myśl oficjalnego motta współpracy „Play on. Never stop playing” projektanci przygotowali animowane, pikselowe światła przednie na zderzaku oraz niestandardowe neony informujące o współpracy „Mini x Pokemon” po otwarciu drzwi.

Nasza redakcja znajduje się na miejscu i możecie sprawdzić kilka fotek:

Oliver Heilmer, szef Mini Design, potwierdził, że do samochodu możemy podłączyć konsolę do grania, by za pomocą wbudowanego projektora wyświetlać rozgrywkę na większej przestrzeni. Prawdopodobnie opcja będzie działać wyłącznie w momencie zaparkowania i ładowania maszyny, co w przypadku w pełni elektrycznego samochodu jest niezbędne.

Źródło: Polygon

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper