Kultowe pozycje Segi doczekają się filmowej adaptacji

Gry
756V
comix zone
Krzysztof Grabarczyk | 21.08.2022, 09:23

Sega, czyli właściciel takich uznanych serii jak Sonic Adventure czy Yakuza, dokonała interesującego wyboru dla kolejnych egranizacji. Japoński wydawca podjął ścisłą współpracę z wytwórnią Picturestart. Wszystko by przenieść kultowe pozycje sprzed lat na ekrany kin i telewizorów. Decydcentów w zarządzie Segi widocznie napędza sukces kinowej wersji Sonic the Hedgehog.  

Sega jest zainteresowana sfilmowaniem Space Channel 5. Firma wystosowała nawet komunikat co do zarysu fabuły. Jak możemy przeczytać w informacji prasowej "Space Channel 5, komediowo - taneczna adpatacja, opowie historię nieszczęślwego pracownika fast-foodów zrekrutowanego przez reportera z przyszłości. Wszystko by uratować świat przed zagładą obcych używając jedynej rzeczy, która łączy ludzi - naszej miłości i tańca" Space Channel wydano w 1999 roku, na konsolę Dreamcast. Wydawca szykuje się więc mocno niestandardowy scenariusz. Ostatnia gra cyklu, Space Channel 5 VR trafiła do sprzedaży w 2020 roku. 

Kolejnym tytułem czekającym w kolejce po dedykowany film jest Comix Zone. Pierwotnie wydana w 1995 roku, na kultową Segę Mega Drive stanowi interesujące połączenie beat'em up oraz gry platformowej. Gra zasłynęła dynamiką zmiany kolorów oraz tła, co wynika z faktu, że akcja dzieje się na kartach komiksu. Sega planuje doglądać prac nad każdą z szykowanych adatpacji, stąd na potrzeby projektów zaangażowano Takumi Yoshinagę oraz Kagasei Shimomurę. Obaj panowie piastują stanowiska reżysera i producenta gier w szeregach Segi. Firma nie ujawniła szczegółów dotyczących choćby przybliżonej daty premiery oraz regionów, w których filmy pojawią się w kinach. Biorąc pod uwagę dość niestandardowe koncepcje fabularne, filmowe Space Channel 5 oraz Comix Zone mogą trafią wyłącznie do wybranych platform streamingowych. 

Źródło: twinfinite

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper