Dead Island 2 z datą premiery, szczegółami i na materiałach. Amazon ujawnił grę przed prezentacją

News
3985V
Dead Island 2
Iza Łęcka | 18.08, 07:37

W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej ujrzymy oficjalny materiał z Dead Island 2. Amazon przedwcześnie zaktualizował kartę produktu, wśród informacji podając między innymi datę premiery gry. Możemy podejrzewać, że do pokazu dojdzie podczas gamescomu.

Po latach oczekiwań Dead Island 2 miałby zadebiutować na rynku 3 lutego 2023 roku. Tytuł zmierza na PlayStation 5, Xboksy Series X|S, PlayStation 4, Xboksy One oraz komputery osobiste. Produkcja, która pierwszy raz została zaprezentowana w 2014 roku, po drodze doświadczyła wielu trudności – na początku projektem zajmowało się Yager Interactive, następnie przygodę pełną zombie przejęło Sumo Digital, by ostatecznie pozycja trafiła w ręce Dambuster Studio.

Dead Island 2, identycznie jak New Tales from the Borderlands, zostało dodane do katalogu Amazona przed oficjalnym komunikatem. Zgodnie z najnowszym opisem gracze wcielą się w bohaterów odpornych na wirusa, a akcja będzie się rozgrywać w niebezpiecznym Los Angeles:

„Śmiertelny wirus rozprzestrzenia się po Los Angeles w Kalifornii, zamieniając jego mieszkańców w wygłodniałe zombie. Miasto jest objęte kwarantanną, a wojsko wycofało się. Ugryziony, zainfekowany, ale bardziej niż odporny, uczysz się okiełznać swojego wewnętrznego zombie. Tylko ty oraz garstka innych śmiałków, którzy okazali się odporni na patogen, decydujecie o przyszłości Los Angeles (i ludzkości). W miarę odkrywania prawdy o epidemii odkryjesz, kim – lub czym – jesteś. Przetrwaj, rozwijaj się, ratuj świat – to tylko kolejny dzień w Los Angeles!”

Dead Island 2 zaoferuje „unikalne połączenie horroru, czarnego humoru i ponadprzeciętnego zabijania zombie”, jednakże od czasu pierwszej zapowiedzi nie zmieniło zbyt wiele i nadal będziemy mieć do czynienia z pierwszoosobowym action RPG.

Do dyspozycji otrzymamy sześć postaci, które będą się odznaczać unikalnymi osobowościami i tekstami, natomiast w trakcie rozgrywki będziemy swobodnie personalizować bohaterów. W Los Angeles trafimy na „dziesiątki różnych typów zombie”, a każdy typ wroga ma posiadać własne mutacje, ataki i setki wariantów związanych z LA.

„Dead Island 2 zabiera graczy przez najbardziej kultowe lokacje Miasta Aniołów, teraz splamione horrorem, w ekscytującej podróży od zielonych przedmieść Beverly Hills po osobliwe promenady Venice Beach”.

title

title

title

title

title

Źródło: Gematsu

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper