Sonic Frontiers nie zostanie opóźniony. Pomimo krytyki SEGA liczy na sukces

Gry
956V
Sonic Frontiers
Iza Łęcka | 12.08.2022, 13:07

Premiera nadciągającej nowej przygody superszybkiego jeża budzi spore kontrowersje wśród fanów marki. Choć część graczy nie pozostawia suchej nitki na twórcach i zwiastuje porażkę projektu, SEGA idzie w zaparte, a jej przedstawiciele są przekonani, że tytuł odniesie sukces.

Sonic Frontiers od pierwszej prezentacji fragmentów rozgrywki wywołał silne emocje wśród odbiorców. Spora część sympatyków naciskała na Sonic Team w sprawie przełożenia terminu debiutu produkcji, mimo iż Takashi Iizuka podkreśla, że nowa odsłona jest „kolejnym krokiem” i rozpoczęciem nowej generacji dla IP.

Dalsza część tekstu pod wideo

SEGA jednak pokłada nadzieję w powodzenie projektu. Temat krytycznego podejścia graczy stał się jednym z pierwszych aspektów poruszanych w trakcie panelu dla akcjonariuszy. Włodarze japońskiego przedsiębiorstwa zapowiedzieli po raz kolejny, że Sonic Frontiers nie zostanie opóźniony. Co więcej, wydawca wierzy, że spora popularność filmu „Sonic 2: Szybki jak błyskawica” bezpośrednio wpłynie na sprzedaż gry – świadkami większego zainteresowania pozycjami spod szyldu niebieskiego jeża byliśmy również w okresie premiery pierwszej produkcji.

„Mamy duże oczekiwania wobec Sonic Frontiers, głównego tytułu, który ma się ukazać tej zimy. Po poprzednim filmie wzrosła powtórna sprzedaż tytułów należących do marki i pozytywnie wpłynęła również na działalność licencyjną Sonica. Tego samego efektu spodziewamy się tym razem - po filmie, który stał się większym hitem niż poprzedni, dążymy do rozszerzenia zasięgu IP Sonic, chcemy również celować jak najwyżej z nowym tytułem".

Włodarze Segi zapewniają, że planowane jest nawiązanie lepszego kontaktu z graczami – szczera komunikacja pozwoli dokładniej przedstawić poszczególne etapy rozwoju gry. Sonic jako jedno z kluczowych IP Japończyków będzie wspierany w następnych latach.

„Sonic to główny tytuł, który będziemy sprzedawać w przyszłości i będziemy go wzmacniać także w kolejnym roku fiskalnym”.

Jak na razie jednak nie poznaliśmy konkretnej daty premiery Sonic Frontiers.

Źródło: VGC

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper