Legendarna mapa z CS 1.6 już w CS:GO; może pojawić się ona w puli aren turniejowych

News
1588V
Tuscan CS:GO
Mateusz Wróbel | 09.08, 18:56

Osoby grające w Counter-Strike: Global Offensive doskonale wiedzą, że istnieje coś takiego, jak rotacja map turniejowych. Co kilka miesięcy Valve usuwa przynajmniej jedną arenę i zastępują ją inną - zazwyczaj do czasu, aż ta "oryginalna" zostanie odświeżona. Podobnie sytuacja może wyglądać już niebawem, bo właśnie wczoraj udostępniono kultową lokację z CS 1.6 - Tuscan.

Twórcy mapy - Catfood oraz Brute - poinformowali za pomocą Twittera, że po kilku latach pracy nareszcie udało im się w pełni odświeżyć arenę, a chętni mogą ją przetestować, wcześniej pobierając Tuscan w warsztacie na Steamie poprzez np. ten link.

Pełna wersja mapy Tuscan jest już dostępna w warsztacie Steam. Życzę wszystkim dobrej i wesołej zabawy!

Projektanci zapewniają, że Tuscan zachował "zapach oryginalności". Kultowe alejki, bardzo małe bombsite'y, skrzynki, czy inne elementy, za którymi można się ukryć, zostały zachowane i znajdują się w tych samych miejscach, co przedtem. Starzy gracze kojarzący tę mapę jeszcze z CS 1.6 na pewno się tutaj nie zgubią.

Mówi się, że w Valve rozpoczęło już testy areny i w nadchodzących tygodniach może umieścić ją nawet w puli map turniejowych. Tuscan mógłby zastąpić m.in. Mirage czy Overpass.

Źródło: Win.gg

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper