Drugie Diablo Immortal kwestią czasu? Powstaje mobilny Warcraft, który "zadba o potrzeby graczy"

News
1876V
World of Warcarft
Mateusz Wróbel | 09.08, 15:23

Diablo Immortal cieszy się coraz to większą popularnością, a gracze wydają masę pieniędzy na mikrotransakcje. Blizzard widząc tak duże zainteresowanie mobilną produkcją, ma zamiar kuć żelazo, póki gorące.

Jak wynika z najnowszych ogłoszeń o pracę na stronie amerykańskiej korporacji, kolejną wielką marką do zaprzyjaźnienia się z urządzeniami mobilnymi jest Warcraft. Blizzard ma teraz nadzieję, że rozwinie IP o nowe platformy, a opis stanowiska jasno sugeruje, że głównym założeniem projektu byłoby przyniesienie ogromnych zysków.

Blizzard poszukuje dyrektora ds. zarządzania produktem, który zająłby się dostosowywaniem potrzeb graczy do celów finansowych firmy, a także dbałby o dobrą kondycję systemu monetyzacji gry. W skrócie: ma nadejść drugie Diablo Immortal.

Możliwe więc, że tworzone we współpracy z NetEase World of Warcraft na telefony zostało zamrożone z powodu tego, że założenia tytułu znacząco różniły się od tych znanych z Diablo Immortal. Blizzard mógł nie wierzyć w sukces produkcji nienastawionej na płatności w grze, więc może próbować ją przebudować i dostosować pod znienawidzone mikrotransakcje.

Źródło: GameRant

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper