GTA 6 ustawi poprzeczkę dla „całej branży rozrywkowej”. Take-Two potwierdza pozytywne informacje

News
4012V
GTA 6 art
Iza Łęcka | 09.08, 12:00

Grand Theft Auto 6 jest obecnie najważniejszym projektem Rockstar – deweloperzy mieli już zaprzestać tworzenia nowych wersji swoich głośnych produkcji, a Red Dead Online nie doczeka się dużych aktualizacji zawartości. Nie ulega wątpliwości, że amerykański wydawca spodziewa się kolejnego sukcesu i jeszcze bardziej winduje oczekiwania społeczności, czego potwierdzeniem jest ostatnia wypowiedź CEO firmy.

Marka GTA cieszy się popularnością na całym świecie i nie będzie żadną przesadą stwierdzenie, że na trwałe zapisała się na kartach historii branży gier. W parze z zainteresowaniem idą kolejne miliony sprzedanych egzemplarzy Grand Theft Auto 5, a rezultat całej serii przekraczający 380 mln kopii pobija rekordy.

Take-Two zdaje sobie sprawę z ogromnych oczekiwań i jeszcze większego potencjału GTA 6. Po oficjalnym potwierdzeniu prac nad grą przyszedł czas na następne informacje – oczywiście najlepszą do tego okazją jest panel przeznaczony dla inwestorów.

Strauss Zelnick, prezes Take-Two, po raz kolejny przekazał, że Rockstar pracuje nad nową odsłoną Grand Theft Auto – deweloperzy pragną „znacznie przebić” swoje poprzednie osiągnięcia i ustanowić kreatywne standardy dla całej branży rozrywkowej:

„Prace nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto są w toku, a zespół Rockstar Games jest zdeterminowany, by po raz kolejny ustanowić kreatywne wzorce dla serii, naszej branży i całej rozrywki, tak jak to robiła wytwórnia z każdą swoją premierą” - mogliśmy usłyszeć w trakcie panelu.

Przypomnijmy, że na początku lutego Zelnick stwierdził, iż GTA 6 będzie „świetne”, a seria nadal będzie odnosić sukcesy. Fani wciąż wyczekują oficjalnych materiałów z gry, a zapewnienia, że prace „są w toku” mogą nas przybliżać do konkretnych zapowiedzi.

W lipcu o GTA 6 ponownie zrobiło się głośno za sprawą doniesień redakcji oraz wiadomości przekazywanych przez informatorów. Ostatni raport Jasona Schreiera sugeruje, że studio zmniejszyło nieco skalę przedsięwzięcia, dlatego zamiast czterech bohaterów i akcji rozgrywającej się w trzech miastach, prawdopodobnie będziemy poznawać historię dwóch postaci.

Źródło: PC Gamer

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper