GTA 6 ważniejsze od Red Dead Online. Dziki Zachód idzie w odstawkę, GTA Online otrzyma nową zawartość

Gry
1821V
GTA 6 Rockstar
Iza Łęcka | 08.07.2022, 11:05

Rockstar podzieliło się planami dotyczącymi wsparcia GTA Online i Red Dead Online. Informacje nie usatysfakcjonują jednak entuzjastów sieciowego Red Dead Redemption 2 – tytuł z 2018 roku nie będzie już otrzymywać rozbudowanych pakietów nowości.

W ostatnich dniach pojawiły się przecieki dotyczące porzucenia remasterów GTA 4 i Red Dead Redemption – jak wskazują informatorzy, dla studia priorytetem jest GTA 6. Reagując na brak systematycznego dodawania zawartości do produkcji (minął niemal rok od aktualizacji Blood Money), społeczność Red Dead Online zapowiedziała pogrzeb gry. W pewnym stopniu fani przewidzieli ruchy deweloperów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rockstar potwierdziło, że w ostatnich latach systematycznie przerzucało deweloperów do „kolejnej odsłony Grand Theft Auto”, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę z ogromnych oczekiwań, jakie wzbudza nadciągająca część Grand Theft Auto. GTA 6 ma być „najlepszą” grą z możliwych, co wpłynie na podejście do innych pozycji. Studio jest „w trakcie wprowadzania pewnych zmian w sposobie wspierania Red Dead Online”.

Red Dead Online nie trafi do kosza, choć użytkownicy nie powinni oczekiwać „dużych aktualizacji zawartości”. Na otarcie łez pozostają mniejsze patche, które „rozbudują istniejące tryby i dodają Misje Telegramowe”. Biorąc pod uwagę niewystarczające wcześniejsze wsparcie, można wysunąć śmiały wniosek, że prędzej czy później tryb czeka przygnębiająca przyszłość.

Zdecydowanie inaczej prezentuje się GTA Online – dzięki wersji na PS5 i XSX|S sieciowe Grand Theft Auto cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Deweloperzy zapowiedzieli, że w ciągu „zaledwie kilku tygodni” produkcja otrzyma dużą aktualizację kariery przestępczej, a śmiałkowie będą mogli wcielić się w Kierownika, Motocyklistę, Handlarza bronią lub Właściciela klubu Nocnego. Wspomniano także o zestawie misji kontraktowych, które zapewnią możliwość wcielenia się w agenta specjalnego IAA w celu zbadania początkującego spisku przestępczego.

Rockstar zapewni także szereg mniejszych nowości i zmian – autorzy podkreślają, że słuchają fanów i chcą wprowadzać zawartość zgodną z ich oczekiwaniami. Dzięki czemu zostanie zmniejszona skuteczność pocisków naprowadzających, gracze otrzymają wygodniejszy dostęp do przekąsek, niektóre wypłaty będą większe i będą zachęcać do rozgrywki w kooperacji. Wszelkie szczegóły dotyczące nagród, bonusów, prezentów i wydarzeń sezonowych poznamy jednak w późniejszym czasie.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Red Dead Redemption 2.

Źródło: Rockstar Games

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper