Nie tylko Batgirl. Anulowano jeszcze jeden serial dla HBO Max związany z DC

Filmy i seriale
3255V
HBO Max
Mateusz Wróbel | 08.08, 17:11

Przeogromna czystka w HBO trwa. HBO Max na przestrzeni następnych kilkunastu miesięcy zostanie przebudowane i nie będzie już dostępne w obecnej formie. Szef Warner Bros. Discovery chce połączyć usługę z Discovery+, a w międzyczasie anulował nie tylko Batgirl, ale również inną, wyczekiwaną produkcję.

Opłacający HBO Max muszą pogodzić się z informacją, jaką jest anulowanie Strange Adventures - serialu opartego na komiksach DC, które były pierwotnie wydawane w latach 50. poprzedniego wieku. O skasowaniu projektu wypowiedział się reżyser Kevin Smith, który miał nawet wystąpić w jednym z odcinków owej produkcji:

Wydaje mi się, że to, co kiedyś wydawało mi się obiecującą przyszłością - czyli jeszcze więcej DC na HBO Max - [...] wyparowało. Po prostu ku*** przepadło! Niedawno zadzwonił do mnie Eric [współtwórca projektu - dop.red], jeszcze zanim cała ta przygoda się rozpadła i powiedział mi, że Strange Adventures jest już oficjalnie martwe. Zareagowałem na to w stylu: "co ku***?" Mówisz poważnie?  [...] Domyślam się, że łączy się to z nowymi posunięciami ze strony Davida Zaslava, ale Boże... Strange Adventures, będące przyczynkiem, miało dla mnie sens. Nikt nie zna tych postaci, to brzmiało jak drogie show.

Jak możemy zauważyć, Kevin Smith jest zszokowany i jednocześnie rozczarowany tym, że jego dzieło - podobny los spotkał twórców Batgirl - nie ujrzy światła dziennego. Widać po jego wypowiedzi, że wkładał całe swoje serce w tę produkcję.

Gdyby tego było mało, włodarze HBO Max poinformowali, że wielkie, kinowe hity nie będą lądowały w usłudze po 45 dniach od światowej premiery.

Źródło: ScreenRant

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper