HBO Max zniknie z rynku. Powstanie nowy abonament i darmowy plan z reklamami; znamy powód usunięcia Batgirl

Filmy i seriale
11662V
HBO Max logo
Mateusz Wróbel | 05.08, 18:56

Szybko przyszło, szybko pójdzie. Dopiero co mówiliśmy o premierze HBO Max w Polsce, a teraz dowiadujemy się, że usługa zostanie połączona z Discovery+, całkowicie znikając z rynku. Tym samym możemy potwierdzić, że wczorajsze plotki były prawdziwe.

Nowa aplikacja z HBO Max i Discovery+

Z nocy z czwartku na piątek szef Warner Bros. Discovery - David Zaslav - poinformował o nowych planach. HBO Max nie będzie już dostępne pod swoją własną nazwą, bo usługa zostanie wchłonięta i połączona z Discovery+. Nazwy nowego abonamentu jeszcze nie znamy, ale przewiduje się, że zostanie on uruchomiony w Stanach Zjednoczonych w 2023 roku, a w 2024 roku w innych regionach.

Co ciekawe, firma rozważa bezpłatny plan abonamentowy, w którym nie zabrakłoby reklam. Zaslav wspomniał, że HBO Max kosztuje 10 dolarów i jest pozbawione jakichkolwiek materiałów promowanych przez inne firmy, więc taki plan mógłby znaleźć wielu chętnych. Szef Warner Bros. Discovery chce również, aby po połączeniu HBO Max i Discovery+ (obecnie usługi mają łącznie 92 miliony subskrybentów) znalazło minimum 130 mln nabywców z całego świata do 2025 roku. 

Czym jest podyktowana taka zmiana? Warner Bros. Discovery próbuje obniżyć koszty produkcji, a sam szef firmy próbuje spełnić obietnicę złożoną jakiś czas temu inwestorom - Zaslav ma zamiar "znaleźć" 3 miliardy dolarów oszczędności po tym, jak WarnerMedia połączyło się z Discovery Inc. w tym roku.

Powód usunięcia Batgirl

Nowa strategia Warner Bros. Discovery, która najwidoczniej skrzywdzi największych fanów HBO i DC, doprowadziła także do zatrzymania prac nad kilkoma serialami oraz usunięcia takich produkcji, jak Scoob! czy Batgirl. Szczególnie szokująca była takowa informacja przy tym drugim filmie, na który wyłożono 90 mln dolarów. Jednakże rzeczony, jakże odważny ruch ma "odzwierciedlać" stopniowo wdrażaną strategiczną zmianę przywództwa Zaslava w odniesieniu do uniwersum DC i HBO Max:

Decyzja o niewypuszczeniu Batgirl odzwierciedla strategiczną zmianę naszego przywództwa w odniesieniu do uniwersum DC i HBO Max. - stwierdził rzecznik Warner Bros. Pictures.

Rzecznik firmy dodał jedynie na koniec, że odtwórczyni głównej roli w Batgirl to niezwykle utalentowana aktorka i decyzja korporacji nie ma na celu umniejszyć jej umiejętnościom.

Marki wchodzące w skład nowej usługi

Rzucić okiem możemy również na ciekawą infografikę ukazującą marki, które wejdą w skład nowej, objaśnionej wyżej usługi.

Źródło: NBC News

Komentarze (88)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper