HBO Max totalnie zrezygnuje z oryginalnych produkcji? HBO Max Originals ma zniknąć

Filmy i seriale
2776V
HBO Max
Mateusz Wróbel | 04.08, 16:14

HBO w ostatnich dniach zszokowało wszystkich, anulując dobrze zapowiadające się Batgirl. Film kosztował aż 90 mln dolarów i został skasowany na ostatniej prostej, bo twórcy zajmowali się już postprodukcją. Zdezorientowani są także reżyserowie czy odtwórczyni głównej roli, o czym informowaliśmy kilka godzin temu.

Kiedy twórcy filmu robią wszystko, aby Batgirl jednak trafił na wielkie ekrany, do sieci trafiły plotki, jakoby HBO Max miało całkowicie zrezygnować z oryginalnych filmów czy seriali. Informacje te podał serwis The Wrap, który uważa, że 70% personelu owego serwisu ma zostać zwolnione w najbliższym czasie.

Dosłownie wszyscy w Warner Bros. Discovery mają być poddenerwowani faktem, że kierownictwo podejmuje tak dziwne decyzje. Mówi się o tym, że wiele osób poszukuje już innej firmy, do której mogliby dołączyć w razie niespodziewanego zwolnienia ze spółki odpowiadającej za HBO Max.

Informator rozmawiający z redakcją The Wrap stwierdził, że w HBO Max nie są tworzone obecnie "żadne scenariusze dla filmów/seriali", a pozostała ekipa ma zostać wręcz wchłonięta do HBO. Możliwe, że aby przyśpieszyć ten proces, wymagane było skasowanie Batgirl.

Informator zdradza, że nawet jeśli HBO Max zakończy prace nad oryginalnymi produkcjami, to HBO nie przejmie pałeczki i tworzonych autorskich seriali czy filmów będzie mniej niż do tej pory.

Źródło: CBR

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper