Joker 2 z datą premiery! Na sequel przyjdzie nam długo poczekać

Filmy i seriale
1404V
Joker 2 to wciąż niepewna sprawa. Joaquin Phoenix zdradza wątpliwości w kwestii kontynuacji
Iza Łęcka | 04.08, 08:20

O tym, że kolejny rozdział filmowej historii Arthura Flecka powstaje wiemy już od kilku miesięcy. Amerykańska wytwórnia, która planuje mocno inwestować w DC i konkurować z Marvelem, dość szybko podzieliła się informacją na temat debiutu produkcji. Po raz kolejny z Jokerem spotkamy się w 2024 roku.

Zmiany w kierownictwie Warner Bros. Discovery bezpośrednio wpłynęły na podejście do widowisk udostępnianych w ramach HBO Max. Jak dobrze wiemy w początkowym okresie pandemii włodarze wytwórni podjęli ryzykowną decyzję dotyczącą szybkiego dodawania najgłośniejszych filmów do katalogu streamingowej platformy – bibliotekę usługi miała również wzmocnić „Batgirl”, która niemal na ostatniej prostej została anulowana. Podobno David Zaslav nie tylko chce skoncentrować się na największych kinowych produkcjach, ale pragnie spójnej wizji DC – produkcja z Leslie Grace w roli głównej zaburzyłaby kontinuum multiwersum, które w lipcu 2023 roku zostanie rozbudowane o przygodę Flasha z Ezrą Millerem w roli głównej.

W obliczu modyfikacji dotyczących DC uwaga obserwatorów branży skupiła się na filmie „Joker 2”. Okazuje się, że Warner Bros. ma już plan na kontynuację widowiska z 2019 roku – jak wskazuje redakcja Deadline, premiera historii odbędzie się 4 października 2024 roku. Pierwszy film był mocno chwalony przez recenzentów, osiągnął znakomite wyniki w kasach biletowych (1,074 mld dolarów) i został nagrodzony dwoma Oscarami.

„Joker: Folie à Deux” zostanie wyreżyserowany przez Todda Phillipsa, który pracował również nad scenariuszem. Jak na razie fabuła pozycji owiana jest tajemnicą, choć tytuł odnosi się do pewnego specyficznego zaburzenia psychicznego i sugeruje przedstawienie kolejnego etapu w życiu Flecka. Swego czasu mówiło się, że twórcy zaskoczą publiczność i zaoferują musical, w którym w Harley Quinn miałaby się wcielić Lady Gaga – informacje jak dotąd nie zostały potwierdzone, lecz wiemy, że w roli głównej ponownie zagra Joaquin Phoenix.

Źródło: IGN

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper