Joker 2 oficjalnie. Tytuł sugeruje niezwykle intrygujący wątek

Filmy/seriale
6434V
Joker
Iza Łęcka | 08.06.2022, 07:00

Todd Phillips potwierdził oczekiwaną od dawna wiadomość. „Joker 2” powstaje, reżyser zajmuje się właśnie opracowaniem scenariusza. Na produkcję przyjdzie nam zaczekać, jednakże fani hitu z 2019 roku mogą spodziewać się kolejnej emocjonującej historii.

3 lata temu „Joker” udowodnił, że kino czerpiące garściami ze światami superbohaterów może odznaczać się zupełnie innym klimatem. Propozycja opracowana przez Todda Phillipsa zyskała przychylne recenzje krytyków i zdobyła aż 11 nominacji do Oscarów – w ostateczności Joaquin Phoenix (Najlepszy aktor pierwszoplanowy) i Hildur Guðnadóttir (Najlepsza muzyka oryginalna) otrzymali dwie nagrody.

Od dawna pojawiały się plotki dotyczące kontynuacji, jednak reżyser nieustannie podkreślał, że chce ponownie współpracować z odtwórcą głównej roli z pierwszego filmu – dzisiaj możemy potwierdzić, że „Joker 2” powstaje, a za projekt ponownie będzie odpowiadać wskazany duet.

W nocy Todd Phillips podzielił się zdjęciem okładki scenariusza, która zdradza tytuł filmu: „Joker: Folie a Deux” – tym terminem określa się paranoję indukowaną (obłęd udzielony), czyli zaburzenie psychiczne, w którym osoba blisko związana z chorym cierpi na to samo lub podobne zaburzenie psychiczne, traktując bezkrytycznie paranoiczne myśli chorego. Możemy podejrzewać, że twórca tym razem skupi się na przedstawieniu relacji bohatera z innymi, chociażby z Harley Quinn.

Reżyserią ponownie zajmie się Phillips, który współpracuje ze Scottem Silverem nad opracowaniem scenariusza. Na drugim ujęciu autor pokazał, jak Joaquin Phoenix czyta scenariusz.

Coraz więcej mówi się o znaczącej roli Amerykanina w rozwijaniu uniwersum DC. Twórca miałby odpowiadać za całą serię projektów DC, wśród których jedną z opowieści miałby być właśnie „Joker 2”.

Joker 2

Źródło: IGN

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper