Joker 2 jako musical? Lady Gaga ma wystąpić w głównej roli

Filmy/seriale
1203V
Joker 2 Lady Gaga
Iza Łęcka | 14.06.2022, 10:13

Pojawiają się pierwsze doniesienia dotyczące powrotu na ekrany jednego z najgroźniejszych wrogów Batmana. „Joker 2” może zaskoczyć wszystkich fanów DC – nie tylko ze względu na bardzo prawdopodobny angaż Lady Gagi, ale także nieoczekiwaną formę przedstawienia kolejnego rozdziału historii Arthura Flecka.

„Joker 2” powoli staje się faktem. Od minionego tygodnia wiemy, że Todd Phillips wspólnie ze Scottem Silverem pracują nad scenariuszem produkcji o enigmatycznym tytule „Joker: Folie a Deux”. Dziennikarze The Hollywood Reporter dotarli do bardzo interesujących informacji na temat projektu – choć wszelkie szczegóły są „trzymane w tajemnicy”, redaktorzy podzielili się doniesieniami na temat wyczekiwanego angażu do jednej z ról.

Lady Gaga ma prowadzić rozmowy w sprawie wcielenia się w Harley Quinn – już tytuł filmu potwierdzony przez Phillipsa sugerował, że w historii może pojawić się życiowa towarzyszka Jokera, która wcześniej jest jego psychiatrą w Arkham Asylum. Ostatnio na popularności zyskała kreacja Margot Robbie, którą mogliśmy oglądać między innymi w „Legion samobójców: The Suicide Squad”, jednakże postać Gagi należałaby do innego uniwersum. Co więcej, dołączenie piosenkarki miałoby drugie dno.

„Joker 2” może przybrać formę musicalu, lecz warto mieć na uwadze, że aktualnie projekt znajduje się w bardzo wczesnej fazie realizacji – jak wskazuje THR, Joaquin Phoenix nie podpisał jeszcze umowy z wytwórnią Warner Bros., by powrócić do roli Flecka.

Lady Gaga od lat występuje na scenie, ale coraz częściej widzimy ją także w dużych hollywoodzkich produkcjach – po udziale w dwóch sezonach „American Horror Story” artystka została obsadzona w głównej roli w „Narodzinach gwiazdy” i zagrała w „Dom Gucci”. Za „American Horror Story: Hotel” została nagrodzona Złotym Globem, natomiast po występie w opowieści wyreżyserowanej przez Bradleya Coopera mogła pochwalić się nominacją do Oscara dla Najlepszej aktorki pierwszoplanowej oraz wygraniem statuetki w kategorii Najlepsza piosenka za utwór „The Shallow”.

Źródło: IGN

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper