The Flash kończy bieg. The CW zapowiedziało zakończenie serialu

Filmy i seriale
679V
The Flash
Iza Łęcka | 02.08, 12:35

W przyszłym roku widzowie będą powoli żegnać się z Barrym Allenem i spółką w „The Flash”. Stacja The CW nie planuje dłużej rozwijać opowieści najszybszego superbohatera z DC, dlatego produkcja zmierza do końca wyścigu.

Już w styczniu można było natrafić na pogłoski, według których włodarze The CW rozważają zakończenie kolejnej superbohaterskiej serii, a 9. sezon będzie finałem „The Flash”. Obecnie możemy potwierdzić, że w przyszłym roku na szklanych ekranach zadebiutują ostatnie odcinki historii.

Pierwsze sezony „The Flash”, które cieszyły się największą popularnością wśród odbiorców, składały się z 23 odcinków – stacja czterokrotnie decydowała się na wdrożenie zmian i skrócenie poszczególnych sezonów, dobijając do 18 epizodów. Podpisana umowa z wcielającym się w głównego bohatera Grantem Gustinem sugerowała, że scenarzyści zdecydują się jeszcze mocniej ograniczyć fabułę. 9. sezon będzie najkrótszy, ponieważ wydarzenia zostaną zakończone zaledwie po 13 epizodach.

Finał serialu poświęconego najszybszemu człowiekowi na świecie odbędzie się na kilka tygodni przed planowaną na 23 czerwca premierą kinowego „The Flash” – o ile Ezra Miller do tego czasu nie wyrządzi jeszcze więcej szkód i Warner Bros. nie zdecyduje się na kolejne opóźnienie premiery filmu.

Choć moglibyśmy oczekiwać, że serial i film zostaną klimatycznie połączone, według źródeł redakcji Deadline podobne zabiegi fabularne nie zostaną wprowadzone.

„Dziewięć sezonów! Dziewięć lat ratowania Central City i jednoczesnego zabierania widzów w emocjonalną podróż pełną serca, humoru i akcji. A teraz Barry Allen dotarł do bramy startowej na swój ostatni wyścig” - powiedział producent wykonawczy i showrunner „The Flash” Eric Wallace.

„The Flash” to kolejny po „Arrow” główny serial Arrowverse, który zostanie wkrótce zakończony. Ostatni odcinek opowieści Olivera Queena został wyemitowany 28 stycznia 2020 roku.

Źródło: Deadline

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper