Koty triumfują na Steam. Powrót No Man’s Sky do rankingu dzięki dużej przecenie

News
474V
s
Bartosz Dawidowski | 25.07, 13:38

Znamy już największe hity sprzedaży na Steam z ostatniego tygodnia. W rankingu nie zabrakło kilku nowości.

Wydane 19 lipca Stray wskoczyło na jeszcze wyższą pozycję rankingu sprzedaży na Steam, niż 2 tygodnie temu. Gra z kotem w roli głównej debiutowała na platformie cyfrowej sprzedaży Valve na trzecim miejscu podium. Po jednym tygodniu tytuł BlueTwelve Studio wzbił się na pozycję numer dwa, spychając z podium Raft, które musiało zadowolić się tym razem czwartą pozycją. Stray nie miało sobie równych w kategorii software’u. Wyższą sprzedaż Valve zanotowało tylko w przypadku hardware’u, czyli Steam Decków.

W rankingu nie zabrakło innych, świeżych produkcji. Przede wszystkim to pre-ordery na Marvel's Spider-Man Remastered. Produkcja, która zostanie udostępniona 12 sierpnia 2022 roku, już teraz cieszy się takim zainteresowaniem, że wspięła się na trzecie miejsce zestawienia. Świetnie poszło też Dinkum, niepozornemu tytułowi rolniczo-rzemieślniczemu, który został stworzony przez Jamesa Bendona. Gra, w której wspólnie z innymi graczami (w trybie kooperacji) budujemy wspólnie swój dom w australijskiej dziczy. Pozycja zadebiutowała na rynku 14 lipca 2022 roku i cieszy się ogromnym uznaniem graczy na Steam (aż 95% rekomendacji w recenzjach użytkowników).

Warto również zwrócić uwagę na powrót No Man’s Sky do TOP 10. Prawdopodobnie stało się tak dzięki trwającej do 1 sierpnia promocji. Tytuł można kupić do tego dnia z rabatem 50%, za 107 zł.

Ranking sprzedaży na Steam (najwyższe przychody, ostatni tydzień):

  1. Steam Deck (hardware)
  2. Stray 
  3. Marvel’s Spider-Man Remastered (preordery)
  4. Raft
  5. Dinkum
  6. No Man’s Sky
  7. Valve Index VR Kit (hardware)
  8. Elden Ring
  9. MultiVersus Founder’s Pack – Standard Edition
  10. Ready or Not

Źródło: https://steamdb.info/topsellers/

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper