FIFA 23 bez Rosji. "EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim"

Gry
1368V
FIFA 23
Iza Łęcka | 21.07.2022, 12:15

Electronic Arts po raz kolejny ogranicza rosyjskie treści w swojej najpopularniejszej serii - FIFA 23 nie otrzyma rosyjskich piłkarzy oraz klubów. Producent i wydawca nawołuje do pokoju i zaprzestania wojny.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa od prawie 5 miesięcy, niosąc kolejne ofiary w ludności cywilnej i przynosząc ogromne straty dla infrastruktury naszych wschodnich sąsiadów. Na nieuzasadnioną agresję ze strony wojsk Władimira Putina reagują nie tylko największe państwa świata czy korporacje, ale również przedsiębiorstwa działające w branży gier. 

Electronic Arts zapowiedziało, że w Fifie 23 nie zobaczymy zawodników oraz zespołów pochodzących z Rosji. W oświadczeniu przekazanym redakcji Eurogamer przedstawiciele EA potwierdzili, że w nadchodzącej odsłonie wirtualnej piłki nożnej, która zadebiutuje 27 września, nie sprawdzimy sportowców grających dla rosyjskich drużyn.

„EA Sports solidaryzuje się z narodem ukraińskim i podobnie jak wiele głosów w całym świecie piłki nożnej, wzywa do pokoju i zakończenia inwazji na Ukrainę. Wspólnie z naszymi partnerami w FIFA i UEFA, EA Sports nie włączy rosyjskiej reprezentacji ani rosyjskich klubów do FIFA 23”.

Tym samym producent i wydawca kontynuuje ograniczanie dostępu do tworzonych przez swoich deweloperów treści – podkreślając swoje wsparcie, w pierwszych tygodniach wojny firma zablokowała możliwość kupienia gier dla obywateli Rosji. W marcu poinformowano o usunięciu rosyjskiej reprezentacji oraz piłkarzy z Fify 22, kilka dni później także tryb FIFA Ultimate Team doczekał się zmian.

Źródło: Eurogamer

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper