Stray osiąga świetny wynik. Historia kota okazała się ogromnym sukcesem

News
1511V
Stray Recenzja gry
Iza Łęcka | 20.07, 11:47

Przygoda uroczego sierściucha od Blue Twelve Studio oraz Annapurna Interactive skradła serca wielu odbiorców. W dniu premiery gracze ochoczo ruszyli do sprawdzenia produkcji.

Stray zadebiutowało wczoraj na PlayStation 5, PlayStation 4 oraz PC. Niezależne studio ma ogromne powody do zadowolenia – produkcja poświęcona kociemu bohaterowi zyskała przychylność recenzentów, a jej średnia wynosi 84%. Wiele na to wskazuje, że ustalenie terminu premiery na sezon ogórkowy oraz bardzo obiecująca kampania promocyjna zachęciła wielu entuzjastów gier wideo do rozgrywki.

Tytuł Blue Twelve Studio cieszy się kapitalnym zainteresowaniem! Wczoraj w najlepszym momencie na Steam Stray było sprawdzane przez niemal 62 963 graczy i znalazło się wśród najpopularniejszych produkcji. Tym samym pozycja osadzona w futurystycznej metropolii jest największą premierą na PC w historii działalności Annapurna Interactive i przebiła takie tytuły jak Twelve Minutes, Journey czy Outer Wilds.

Analityk branżowy Benji Sales podkreślił, że tak wysokiego rezultatu można było się spodziewać raczej po grze AAA, a nie propozycji od niezależnego studia – tym bardziej więc deweloperzy mają powody do świętowania.

„Ponad 60 000 graczy w jednym momencie w Stray na Steam. Absolutnie nie mogę wyrazić tego, jak niesamowite są to liczby dla tytułu indie. Te liczby są znacznie bliższe temu, co osiągają udane tytuły AAA. Ogromny sukces Annapurna Interactive i BlueTwelve Studio”.

Pamiętajmy, że Stray jest również dostępne na konsolach PlayStation, lecz jak na razie wydawca nie podzielił się rezultatami z konsol. Możemy jednak śmiało przypuszczać, że wynik będzie równie satysfakcjonujący – w końcu produkcja została dodana do katalogu PS Plus Extra i PS Plus Premium.

Stray Steam

Źródło: WccfTech

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper