PlayStation Stars „to zdecydowanie nie jest NFT”. Program „nie będzie konkurencją dla Xbox Game Pass”

News
1749V
PlayStation 5 logo
Wojciech Gruszczyk | 14.07, 18:05

Sony zapowiedziało PlayStation Stars i od razu pojawiły się zarzuty dotyczące powiązania programu z NFT. Przedstawiciel firmy udzielił jednak wywiadu, w którym podkreślono, że nie ma to nic wspólnego z niewymiennymi tokenami. 

Pod koniec roku na pierwszych rynkach wystartuje PlayStation Stars, czyli specjalny program dla graczy, dzięki któremu fani PlayStation zgromadzą punkty i będą mogli je wymienić na różne produkty. W angielskiej wersji informacji prasowej korporacja wspomniała o „cyfrowych przedmiotach kolekcjonerskich”, które gracze od razu połączyli z NFT. 

Grace Chen, wiceprezes PlayStation ds. reklamy sieciowej, programów lojalnościowych i licencjonowanych towarów w wywiadzie dla The Washington Post, potwierdził, że projekt w żaden sposób nie jest związany z NFT:

„To zdecydowanie nie są NFT. Zdecydowanie nie. Nie można nimi handlować ani ich sprzedawać. Nie wykorzystuje żadnych technologii blockchain i zdecydowanie nie jest to NFT”.

Przedstawiciel korporacji potwierdził także, że firma nagrodzi graczy, którzy jako pierwsi w swoich regionach zgarną platyny – Sony chce „pracować nad zminimalizowaniem oszustw”, by gracze nie kupowali i sprzedawali kont z „dołączonymi określonymi nagrodami”. 

Shannon Liao w artykule na łamach The Washington Post przedstawiła interesującą sytuację – przedstawiciel Sony powiedział, że „PlayStation Stars nie będzie konkurencją dla Xbox Game Pass”, co samo w sobie jest ciekawym stwierdzeniem, jednak możemy podejrzewać, że Sony po prostu nie chce rywalizować z programem Microsoft Rewards.

Źródło: washingtonpost

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper