Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy na nowym zwiastunie. Amazon podgrzewa atmosferę przed premierą

Filmy i seriale
3204V
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
Iza Łęcka | 06.07, 10:14

Na początku września zadebiutuje jeden z najbardziej oczekiwanych seriali ostatnich lat. „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” został zaprezentowany na drugim materiale, który pozwala sprawdzić nową wizję na uniwersum J.R.R. Tolkiena.

Amazon ma wielkie plany dotyczące klimatycznego świata Tolkiena, na dobry początek przedstawiając historię osadzoną w Drugiej Erze Śródziemia, na tysiące lat przed wydarzeniami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Serial nie tylko będzie koncentrować się na procesie stworzenia Pierścieni Władzy, ale także na próbie zdobycia panowania nad Śródziemiem przez Saurona. Widzowie poznają dzieje Numenoru oraz Ostatniego Sojuszu.

O tej produkcji mówi się od kilku lat. W listopadzie 2017 roku Amazon nawiązał współpracę z Tolkien Estate, na mocy której otrzymał możliwość opracowania produkcji podzielonej na odcinki – prawa do realizacji widowiska miały kosztować blisko 250 mln dolarów, natomiast stworzenie pierwszego sezonu pochłonęło 465 mln dolarów. Na każdy z ośmiu epizodów przeznaczono ponad 58 mln dolarów, jednakże trzeba zwrócić uwagę, że będzie to długoterminowy projekt, który najpewniej stanie się jedną z wizytówek Amazon Prime Video. Od dawna wiemy, że twórcy planują przedstawić przynajmniej 5 sezonów serii.

Najnowszy trailer nie został oficjalnie udostępniony przez Amazon, lecz wyciekł za pośrednictwem jednego z kanałów na serwisie YouTube. Śmiało możemy przypuszczać, że amerykański gigant planował w najbliższym czasie podzielić się kolejnym materiałem promującym widowisko - w końcu do premiery pozostało coraz mniej czasu.

Czekacie na „Władcę Pierścieni: Pierścienie Władzy”?

Źródło: Hatak.pl

Komentarze (109)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper