Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy z planami na 5 sezonów. Pokazano hobbitów i nowego trolla

Filmy/seriale
6450V
Władca Pierścieni Pierścienie Władzy hobbici
Iza Łęcka | 07.06.2022, 08:29

Nie od dzisiaj wiadomo, że Amazon pokłada ogromne nadzieje w powodzenie najnowszego serialu osadzonego w realiach świata Tolkiena. Twórcy przygotują przynajmniej 5 sezonów opowieści – po raz kolejny uchylono rąbka tajemnicy z procesu produkcyjnego, prezentując czarnoskórych hobbitów.

Uniwersum Władcy Pierścieni posiada ogromną rzeszę fanów, do których pragnie dotrzeć Amazon. Kampania promocyjna serialu nabiera coraz szybszego tempa – po prezentacji pierwszego zwiastuna „The Lord of the Rings: The Rings of Power”, który cieszył się ogromną popularnością, przyszedł czas na kolejne szczegóły. W końcu do wrześniowej premiery pozostało coraz mniej czasu.

Szereg nowych informacji na temat „Władcy Pierścieni: Pierścieni Władzy” poznaliśmy za sprawą nowego artykułu w magazynie Empire. Showrunner JD Payne zdradził dziennikarzom, że ekipa zna już zakończenie serialu, mimo że widzowie nie zobaczyli nawet jednego odcinka – w planach jest przygotowanie przynajmniej 5 sezonów pozycji.

„Prawa, które kupił Amazon były przeznaczone na 50-godzinny serial. Od początku wiedzieli, że taki będzie rozmiar serialu - to duża historia z wyraźnym początkiem, środkiem i końcem. W pierwszym sezonie są rzeczy, które nie będą miały sensu aż do sezonu 5. Wiemy nawet, jakie będzie ostatnie ujęcie ostatniego odcinka".

Jednocześnie Payne podkreślił, że produkcja Amazonu nie uwzględnia historii opracowanej przez samego Tolkiena – twórcy czerpią garściami z bogactwa uniwersum, dbając o wierność przekazu i uwzględniając wszystkie założenia autora.

Patrick McKay, drugi showrunner, przyznał, że duch serialu debiutującego na Amazon Prime Video jest zgodny z wartościami przekazywanymi przez pisarza – choć część postaci i wątków zostało przygotowanych specjalnie z myślą o serii „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy”.

„Presja doprowadziłaby nas do szaleństwa, gdybyśmy nie czuli, że jest to historia, która nie pochodzi od nas. Pochodzi ona z ważniejszego źródła. Pochodzi od Tolkiena, a my jesteśmy tylko jej strażnikami. Ufamy tym pomysłom tak głęboko, ponieważ nie są nasze. Jesteśmy co najwyżej ich opiekunami” – dodał.

Poniżej możecie zobaczyć ujęcia z serialu prezentujące hobbitów i Śnieżnego Trolla oraz ekskluzywne okładki magazynu Empire.

undefined

undefined

Źródło: Gamespot

Komentarze (174)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper