The Hauntings ma być „jedną z najbardziej realistycznie wyglądających gier o polowaniu na duchy”

News
488V
The Hauntings
Iza Łęcka | 05.07, 10:46

Twórcy The Hauntings mają ogromne plany na dostarczenie przerażającej opowieści o łapaniu duchów. Projekt aktualnie znajduje się na Kickstarterze i  potrzebuje wsparcia społeczności.

The Hauntings to horror o polowaniu na istoty nadprzyrodzone skupiający się na rozgrywce w kooperacji. Czterech graczy zmierzy się ze sztuczną inteligencją – korzystając z różnorodnych sprzętów do namierzania i wykrywania wrogich istot, odkryją oni źródło nawiedzenia i pozbędą się zagrożenia z okolicy. Egzorcyzmy będą odbywać się na pięciu mapach: Dreamers Diner, Fairvale Gold Mine, Paradise Motel, Crystal Lake National Forest i Smith's Grove Farmhouse.

Zjawa nie będzie aż tak łatwym celem. SI może przejąć kontrolę nad graczem, by wpłynąć na efekty śledztwa lub je całkowicie utrudnić – opętany spróbuje swoich sił w generowanym losowo pościgu, który pozwoli mu odzyskać duszę i powrócić do głównej rozgrywki.

Na początku zmagań w The Hauntings łowcy duchów otrzymają podstawowy sprzęt, natomiast w trakcie postępu misji i pozyskiwania kolejnych środków będą mogli nabyć nowe uzbrojenie oraz odblokują sloty na ulepszenia.

Deweloperzy ze studia Warka wdrożyli intrygujący pomysł z rozpoznawaniem głosu – SI może podsłuchiwać graczy, by reagować na wcześniej ustalone frazy i sprawiać różne problemy. Użytkownicy będą mogli również skorzystać z koła akcji, by uzyskać dostęp do mówionych fraz.

The Hauntings trafiło na Kickstarter – autorzy potrzebują 175 tysięcy dolarów, by zrealizować projekt. Jednym z następnych kroków jest opracowanie konsolowego portu (275 000 dolarów), który otrzyma wsparcie cross-platformowej rozgrywki. Gra jest tworzona na Unreal Engine 5, co daje nadzieję na efektowną oprawę graficzną.

Źródło: Gamingbible

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper