HBO tnie koszty. Firma kończy z tworzeniem lokalnych produkcji w Polsce i wielu innych krajach Europy

Filmy i seriale
1618V
Westworld
Bartosz Dawidowski | 05.07, 08:59

Netflix mocno inwestuje w polski rynek, otwierając swoje główne, regionalne biuro w Warszawie, o czym pisaliśmy tutaj. HBO ma inną strategię – firma wycofuje się z tworzenia lokalnych przedsięwzięć m.in. w Europie, skupiając się na rynku amerykańskim.

HBO w krótkim komunikacie zapowiedziało, że kończy pracę nad lokalnymi produkcjami, tworzonymi m.in. w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce czy w krajach skandynawskich. Nie zobaczymy już zatem na HBO Max nowych seriali, tworzonych przy udziale polskich ekip filmowych.

To nie koniec nie najlepszych wieści. Okazuje się, że w ramach fuzji HBO Max i Discovery+ firma dokonuje aktualnie przeglądu aktualnej oferty. W ramach tego działania podjęto decyzję o usunięciu z platformy HBO Max części produkcji oryginalnych (nie podano jeszcze jakich) i wstrzymano rozpoczęte już w 2021 roku projekty realizowane w Turcji czy Holandii.

Więcej szczegółów dotyczących zmian w ofercie HBO Max ma się pojawić wkrótce. Wciąż nie wiadomo, kiedy dojdzie do globalnej fuzji HBO Max i Discovery+. W tym momencie platforma potwierdziła, że nawet po tym wydarzeniu, na polskim HBO Max, pozostaną dostępne takie tytuły jak „Wataha”, „Ślepnąc od świateł”, „Odwilż”, „Pakt” i „Bez tajemnic”. Wiadomo, że w ramach połączenia Warner Media i Discovery Inc. ogłoszono w kwietniu plan oszczędnościowy. Jego częścią jest cięcie kosztów, co – jak widać – już odbija się na inwestycjach HBO na rynkach lokalnych.

Zachęcam przy okazji do sprawdzenia newsa o dużych inwestycjach Netflixa w Polsce.

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/hbo-max-koniec-polskie-seriale-oferta-znikajace-produkcje-cena-brak-jakosc-problemy-techniczne

Komentarze (55)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper