Netflix inwestuje w Polsce. Warszawa stanie się centrum produkcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej

Filmy i seriale
2124V
Rojst
Bartosz Dawidowski | 29.03, 11:07

Netflix mocno inwestuje w produkcję filmów i seriali w Polsce. Firma właśnie ogłosiła, że otworzy swoje biuro właśnie w naszym kraju.

Najnowsze biuro Netflixa powstanie w Warszawie. Ta siedziba będzie docelowo „hubem na region Europy Środkowo-Wschodniej” – jak to ujęła firma w komunikacie prasowym. Netflix nie zdradził jeszcze, kiedy dokładnie zostanie uruchomiona na placówka. Wiadomo natomiast, że z niej będą koordynowane prace nad większością oryginalnych produkcji rzeczonej platformy VOD w naszym regionie.

W Europie Netflix posiada już biura/oddziały w Amsterdamie, Madrycie, Londynie, Berlinie, Paryżu i Sztokholmie. Platforma VOD cieszy się dużym zainteresowaniem w naszym kraju – według danych grupy Mediapanel ok. 3-krotnie wyższym, niż HBO GO/Max. Według nieoficjalnych informacji Netflix ma w Polsce ponad 1 mln subskrybentów.

Firma pochwaliła się w komunikacie prasowym, że wydała tylko w 2020 i 2021 roku na produkcję swoich treści w Polsce 490 mln zł. By zrealizować te przedsięwzięcia powstało ok. 2,6 tys. miejsc pracy. Najbardziej znane obrazy, wykonane przez Netflix w naszym kraju, to „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”, „Hiacynt”, "Jak pokochałam gangstera” czy „Rojst 97”.

„Polska stała się dla nas kluczowym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę polskich produkcji, nadszedł właściwy moment, aby jeszcze bardziej zbliżyć się do lokalnej branży kreatywnej i filmowej. Biuro Netflix w Warszawie to naturalny krok w naszym rozwoju” – powiedział Larry Tanz, szef oddziału oryginalnych seriali Netflixa w regionie EMEA.

Netflix

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-polskie-filmy-seriale-biuro

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper