Stranger Things 5 potrzebuje czasu. Kiedy zobaczymy wielkie zakończenie serialu?

Filmy i seriale
1787V
Stranger Things 4
Iza Łęcka | 05.07, 07:44

Bracia Duffer dostarczyli emocjonujące podsumowanie 4. sezonu „Stranger Things”, jednakże teraz czeka ich niezwykle trudne zadanie. Duet musi opracować finał największego hitu platformy Netflix, a na nowe odcinki przyjdzie nam nieco zaczekać.

4. sezon „Stranger Things” za sprawą intensywnej końcówki został doceniony przez entuzjastów serialu – główni autorzy produkcji już wcześniej zapowiedzieli, że mają apetyt na więcej, a historia Jedenastki i spółki doczeka się finału w piątej części. Wiele jednak na to wskazuje, że widzowie będą musieli uzbroić się w cierpliwość – choć przerwa nie powinna trwać aż tak długo jak w przypadku ostatnich epizodów.

Matt i Ross Duffer planują mały urlop w lipcu, po którym ponownie przystąpią do prac. Duet posiada już wstępne założenia finału „Stranger Things”, lecz dopiero w sierpniu scenarzyści przystąpią do wspólnego opracowania scenariusza serialu platformy Netflix.

„Zamierzamy wziąć małe wakacje w lipcu. A potem wrócimy. Wiem, że scenarzyści rozpoczną prace w pierwszym tygodniu sierpnia” – powiedział Ross Duffer w wywiadzie dla redakcji Collider.

Trudno konkretnie określić, ile potrwa etap tworzenia skryptu do wszystkich epizodów „Stranger Things 5”, ale powinniśmy mieć na uwadze, że to dopiero początek drogi – następnie ekipa musi trafić na plan, nagrać wszystkie potrzebne sceny, by w następnym kroku materiał przejęła ekipa odpowiedzialna za postprodukcję. Autorzy jednak podkreślają, że okres pandemii pozwolił im szerzej spojrzeć na wydarzenia rozgrywające się w Hawkins i Upside Down. Aktualnie Netflix nie dzieli się żadnymi konkretnymi terminami.

W jednym z wywiadów David Harbour wcielający się w Jima Hoppera wspomniał, że prace na planie mogą wystartować w 2023 roku, zatem nie wiadomo, czy zespół zdoła zakończyć wszystkie ujęcia na tyle szybko, by historia mogła zadebiutować jeszcze w przyszłym roku. Jeśli tak się nie stanie, na zakończenie „Stranger Things 5” przyjdzie nam poczekać nawet do 2024 roku.

Źródło: Collider

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper