Diablo Immortal zarabia ponad 1 mln dolarów dziennie. Gracze krytykują i płacą

News
1082V
Diablo Immortal Recenzja
Wojciech Gruszczyk | 04.07, 14:25

Najgorzej oceniana gra przez graczy w historii? To najwidoczniej nie jest problem dla dyrektora finansowego Activision Blizzard, bo choć sporo osób krytykuje Diablo Immortal, to jednocześnie druga grupa chętnie płaci za poprawianie statystyk swoich postaci.

Blizzard w ostatnich dniach wrzucił na serwery Diablo Immortal nowego bossa, który jest w zasadzie nie do pokonania przez normalnych graczy, a nawet napakowani sterydami z kart płatniczych wojownicy mają problem z ubiciem potężnego wroga.

Mogę śmiało podejrzewać, że znajdzie się wielu chętnych, którzy pomyślą „kupię więcej mikrotransakcji i zabiję go jako pierwszy”, a całej sytuacji przygląda się dyrektor finansowy Activision Blizzard i tylko gratuluje deweloperom.

Jak podaje AppMagic i MobileGamer.biz (za VGC), Diablo Immortal generuje średnio dziennie ponad 1 mln dolarów. Najwięcej firma zarobiła na nieco ponad tydzień po premierze (2,4 mln dolarów), czyli w czasie, gdy gracze masowo atakowali tytuł i wystawiali mu negatywne opinie na Metacritic.

Diablo Immortal przekroczyło już ponad 10 mln pobrań na dwóch platformach, a w pierwszy miesiąc tytuł zarobił 49 mln dolarów. Według przedstawionych danych – gracze cały czas chętnie wydają duże sumy na mikropłatności.

Dla porównania uważany za sukces, Apex Legends Mobile w pierwszy miesiąc zarobił 11,6 mln dolarów przy 21,8 mln pobrań – jak widać znacznie mniej fanów Diablo ściągnęło pozycję, ale społeczność chętniej zainwestowała pieniądze w cyfrowe sterydy. 

Źródło: VGC

Komentarze (61)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper