Diablo Immortal z bossem nie do pokonania. Blizzard kolejny raz wystawia się na krytykę

News
1368V
Diablo Immortal nowy boss
Iza Łęcka | 04.07, 11:48

Przed entuzjastami mobilnego Diablo nie lada wyzwanie – w weekend producent przedstawił nowego przeciwnika, na jakiego będzie można się natknąć w trybie raidów Piekielny relikwiarz. Okazuje się, że nawet gracze, którym nie przeszkadzają mikrotransakcje, nie będą gotowi na pokonanie kreatury.

Diablo Immortal to nowa kopalnia złota dla Blizzarda? Wiele wskazuje na to, że stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Po fali krytyki, jaka rozpętała się po przedstawieniu szczegółów dotyczących mikrotransakcji, zrobiło się nieco ciszej, a amerykańskie przedsiębiorstwo nadal ma powody do zadowolenia. W tydzień od premiery produkcja została pobrana przez 10 mln użytkowników, natomiast wystarczyły dwa tygodnie, by wygenerowała ponad 24 mln dolarów.

2 lipca Blizzard przedstawił nowego bossa – to Vitaath the Shivering Death, która będzie wymagała od śmiałków znacznie wyższych statystyk. Wyzwanie jest dostępne w ramach fazy endgame, w Piekielnym relikwiarzu i będzie obowiązywało przez miesiąc.

„W ten weekend do Helliquary przybywa nowe Zło. Czy jesteście gotowi zmierzyć się z Vitaath the Shivering Death?”

Okazuje się, że CR, czyli Combat Rating określający w dużym uogólnieniu siłę bohatera, jest bardzo wysoki dla tej kreatury. Pierwsi gracze, którzy przystępują do pojedynku, zgadzają się w jednym – założenia deweloperów są mocno wywindowane. Nawet entuzjaści Diablo, którzy są w stanie zapłacić za rozwój postaci, będą mieć spore trudności na początku starcia z przeciwniczką, a co dopiero na dwóch kolejnych poziomach. Dla graczy, którzy od premiery rozwijają bohatera bez dodatkowych pieniędzy, pokonanie bossa jest niemal nieosiągalne.

Na pierwszym poziomie Vitaath wymaga współczynnika bojowego o wartości 2 000, natomiast jej kolejne poziomy są jeszcze bardziej wymagające i uzyskują wartość 2 450 CR oraz 3 465 CR. Szczególnie dwa ostatnie warianty są mocno krytykowane przez społeczność.

Dla porównania, wcześniejszy boss – Lassal – wymagał CR o wartości 420, następnie 1250 oraz 1640. Już na wyższych poziomach ten współczynnik robił spore wrażenie. W przypadku Vitaath należy albo mocno grindować, albo zapłacić odpowiednią sumę, lecz pamiętajmy, że czas jest ograniczony.

Źródło: PCGamesN

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper