PS5 będzie kompatybilne z urządzeniami z czasów PS3? Sony zgłosiło nowy patent

News
3440V
PlayStation 3
Iza Łęcka | 04.07, 07:41

Japoński gigant może pracować nad kolejnym wykorzystaniem możliwości PlayStation 3. Wiele na to wskazuje, że Sony Interactive Entertainment nadal chciałoby umożliwić swojej społeczności powrót do starszych produkcji – nie tylko poprzez streaming jak w przypadku nowego PS Plus.

Specyfikacja oraz software PS3 były na tyle specyficzne, że stanowią twardy orzech do zgryzienia dla Japończyków. Choć włodarze przedsiębiorstwa zdają się coraz mocniej spychać na boczny tor starsze urządzenia, nowy wariant PlayStation Plus umożliwiający poznanie gier z PlayStation 3 poprzez chmurę miał zaspokoić potrzeby pewnej grupy graczy – przypomnijmy jednak, że brak emulacji był krytykowany. Możliwe, że firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Pod koniec czerwca Sony złożyło patent zatytułowany „Systems and Methods For Converting A Legacy Code Into An Updated Code”, który szczegółowo nakreśla proces emulacji gier. Do bardzo dokładnego opisu dołączono diagram sugerujący wykorzystanie takich starych akcesoriów jak PSP Go, EyeToy, PS Mouse, kontroler PlayStation Move czy wcześniejszy DualShock.

Patent PS3

Pamiętajmy, że znacząca część wskazanych akcesoriów nie jest już dostępna w sprzedaży, co sugeruje, że japońskie przedsiębiorstwo może po prostu skorzystać z ich funkcjonalności. Dokument jednocześnie potwierdza, że Japończycy w pewnym stopniu mogą dążyć do opracowania emulacji mającego już swoje lata systemu – pamiętajmy jednak, że nie każda opatentowana technologia jest wcielona w życie. Warto jednak zauważyć, że jeszcze w kwietniu Jeff Grubb wspominał o wysiłkach Sony, które mogą wymagać znacznie więcej czasu.

Źródło: VGC

Komentarze (83)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper