PS5 wciąż może otrzymać łatwy dostęp do gier z PS3. Sony prawdopodobnie nadal opracowuje technologię

Plotka
1943V
PS3 i PS5
Mateusz Wróbel | 02.04, 17:45

Pod koniec zeszłego miesiąca Sony rzuciło rękawice Microsoftowi przedstawiając nowego PS Plusa. Okazuje się, że to prawdopodobnie nie ostatnia pozytywna wiadomość w stronę fanów PlayStation.

Jak podaje Jeff Grubb w swoim najnowszym podcaście dostępnym pod tym linkiem, Sony podobno wyraża ogromną chęć na opracowanie technologii, która pozwoli posiadaczom PlayStation 5 zagrać w gry z PlayStation 3. I nie chodzi tutaj wyłącznie o streaming mający być dostępny w najdroższym pakiecie nowego PS Plus (przypomnijmy, że oferta wejdzie w życie od czerwca), a o całkowicie nowe rozwiązanie.

Według dziennikarza miałaby to być funkcja podobna do tej, z której zainteresowani skorzystają podczas zabawy na nowych konsolach w produkcje z PS2 czy PSP. Nie wiadomo, czemu nie będzie ona dostępna od premiery "odpowiedzi na Xbox Game Pass", ale możliwe, że Sony napotkało problemy (spowodowane niesławnym procesorem Cell, który był wykorzystywany w PS3), których rozwiązanie zajmie dłużej, niż sądzili. Grubb wspomina:

Odkąd rozmawiałem o tym [nowym PS Plusie - przyp.red] przez cały tydzień, szukałem, pytałem… i wygląda na to, że Sony może pracować nad emulacją gier z PS3 na PS5. To może jednak trochę potrwać. Chciałbym, żeby wyszli i nam to powiedzieli.

Nie wszyscy są zgodni z Grubbem - chociażby YouTuber ModernVintageGamer, który powołując się na własne źródła zaznaczył, że Sony nie jest zainteresowane tworzeniem nowych technologii dotyczących rozgrywki na PS5 w gry z PS3, ponieważ korporacja nie chciała inwestować milionów w tę funkcję. Ponownie pojawia się tutaj kwestia problemów z softwarem konsoli PlayStation 3, które miało być ciężkie do rozgryzienia.

Źródło: VGC

Komentarze (86)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper