Santa Monica Studio odpowiada na głupie zachowania fanów. Studio wydało specjalne oświadczenie

News
3881V
God of War: Ragnarok
Kajetan Węsierski | 02.07, 10:38

Parafrazując klasyk - gracze potrafią być najgorsi. Szczególnie gdy coś nie idzie do końca po ich myśli. Mieliśmy już multum sytuacji, gdy grożono aktorom, którzy ich zdaniem nie pasowali do roli. Byliśmy świadkami bombardowania negatywnymi ocenami, co zmusiło wiele agregatorów do zmiany formuły swojego działania. A były i takie sprawy, gdzie wściekli "fani" grozili (nawet śmiercią) deweloperom, bo ci nie wyrobili się ze stworzeniem gry na zapowiadany termin. Często można poczuć po prostu wstyd.

Było tak choćby ostatnio w przypadku dość zwariowanej sytuacji związanej z ogłoszeniem premiery God of War: Ragnarok. Choć twórcy nic nie obiecywali, to w mediach pojawiło się sporo doniesień na temat tego, że tytuł miał mieć zaprezentowaną datę debiutu, ale w ostatnim momencie coś się wykruszyło i niestety zostało to odłożone w czasie. Jak można się domyślać, taka wiadomość wprawiła wielu graczy w stan wściekłości.

Największym echem odbiło się wysyłanie zdjęć przyrodzenia pracownikom i pracownicom Santa Monica Studio, co miałoby zachęcić ich do... Ujawnienia daty premiery najnowszej odsłony przygód Kratosa. Do tych kontrowersyjnych (delikatnie pisząc) działań odniósł się już wcześniej Cory Barlog (więcej o tym przeczytacie tutaj), a teraz samo studio postanowiło wystosować odpowiednie oświadczenie w temacie tej nienormalnej sprawy. Przeczytacie je poniżej.

Każda osoba w Santa Monica Studio pracuje nad stworzeniem gry, z której będziemy dumni - takiej, która, mamy nadzieję, spodoba Wam się po premierze.

Nasi fani nas inspirują, a my rozumiemy pasję i chęć uzyskania większej liczby informacji. Ale ta pasja nie powinna być toksyczna ani być okazywana kosztem godności jakiejkolwiek ludzkiej istoty.

Świętujmy naszą społeczność, traktując siebie nawzajem, każdego gracza i programistę, z szacunkiem.

Źródło: Twitter - Santa Monica Studio

Komentarze (135)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper