Szef marki Xbox wspiera twórców God of War. Cory Barlog apeluje, by traktować deweloperów z szacunkiem

News
1471V
Phil Spencer i Cory Barlog
Iza Łęcka | 01.07, 07:01

Wczoraj byliśmy świadkami sytuacji, które zrodziły szereg negatywnych komentarzy i były zalążkiem do poważnego apelu ze strony popularnych twórców. Ron Gilbert stał się celem ataku niezadowolonej części odbiorców, natomiast Estelle Tigani apelowała, by niecierpliwi entuzjaści twórczości Santa Monica Studio nie wysyłali jej zdjęć przyrodzeń – do spraw odnieśli się między innymi Cory Barlog oraz Phil Spencer.

Branża gier jest medium, w którym specjaliści mają szczególnie mocny kontakt ze swoją społecznością – nie od dzisiaj wiadomo, że sygnały zwrotne ze strony graczy czy ich prośby miały realny wpływ na pracę deweloperów. Ich negatywne reakcje również nie pozostają bez odpowiedzi. Nowy styl artystyczny zastosowany w Return to Monkey Island sprawił, że autor zmierzył się z serią personalnych ataków, a dalsze oczekiwanie na ujawnienie daty premiery God of War Ragnarok zrodziło szereg działań, w które aż trudno uwierzyć.

Ron Gilbert i Estelle Tigani otrzymali wiele wiadomości wsparcia, lecz ich doświadczenie wywołały mocne reakcje. Cory Barlog (twórca God of War) zaapelował do graczy, by lepiej traktowali zespoły deweloperskie:

„Nie.

Odpowiedzią nie jest znalezienie kogoś, kogo można obwiniać lub skupiać na nim swoją nienawiść. Może po prostu podaj to dalej i traktuj ludzi, którzy tworzą rzeczy, które kochamy, z ludzką przyzwoitością i szacunkiem.

To nie jest bitwa, nie jesteśmy w stanie wojny. Po prostu staramy się tworzyć i cieszyć się rzeczami razem”.

Deweloper zdecydowanie odpowiedział na wiadomość użytkownika Twittera, który obwiniał informatora The Snitcha oraz dziennikarza Jasona Schreiera za podkręcanie atmosfery oczekiwania i zwiększanie napięcia. Duet informował, że pod koniec czerwca miałoby dojść do pokazu God of War Ragnarok. Barlog nie zgodził się z opinią i prosił o lepsze traktowanie twórców.

Na apel twórcy God of War odpowiedział szef marki Xbox, który podkreślił, że nie może się doczekać premiery nowej przygody Kratosa:

„Dobrze powiedziane, Cory. Nie mogę się doczekać, aby cieszyć się GoW, gdy się ukaże. I dziękuję Tobie i zespołowi za niesamowitą pracę włożoną w tworzenie rzeczy, które kochamy. Dziękuję Ci”.

„Dziękuję, bracie”.

Źródło: Twitter

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper