GTA 6 z gigantycznym wyciekiem? Długość historii, szczegóły fabuły, mapa, systemy, bohaterowie i więcej

Plotka
28298V
GTA 6 Rockstar
Iza Łęcka | 01.07, 11:47

Rockstar prawdopodobnie pracuje nad GTA 6 od 2014 roku - taką informację zawiera 121-stronicowy dokument, który opisuje wiele szczegółów dotyczących produkcji. Wśród zawartych konkretów znajdują się wiadomości na temat historii, mapy oraz postaci.

Grand Theft Auto jest kultową serią o ogromnej popularności, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że wszelkie doniesienia, nawet te mało prawdopodobne, dotyczące nowej części cyklu budzą tak wielkie emocje. W sieci coraz większy rozgłos zdobywa rozbudowany materiał skupiający się na GTA 6. Oczywiście, nie możemy mieć pewności, że dokument bazuje na prawdziwych pracach Rockstar, szczególnie że został przygotowany i zebrany w całość przez użytkownika o nicku u/GTA_VI_Leak.

Zgodnie z treścią wycieku, GTA 6 powstaje od 2014 roku na silniku RAGE i miałoby oferować historię na około 4500 minut (ok. 75 godzin). Produkcja najprawdopodobniej skupia się na trzech głównych bohaterach – Ricardo (mężczyzna), Casey (mężczyzna) i Rose (kobieta) – a akcja produkcji rozgrywa się na mapie łączącej kilka terenów: ‘Liberty’ State, ‘Carcer’ City, ‘Vice’ City, ‘Cottonmouth’, (prolog: Ameryka Południowa).

Budżet gry ma wynosić 500 mln dolarów i według plotek – prezentacja miałaby się odbyć w 2022 roku, natomiast do premiery dojdzie pod koniec 2024 roku (Q4). 

Wyciek GTA 6 - historia i bohaterowie

Ricardo to podobno były kolumbijski agent specjalny, który „ma obsesję na punkcie bogactwa i władzy”, ale woli unikać konfliktów, co zdecydowanie sprzyja prowadzonemu biznesowi. Sytuacja Rose jest niezwykle trudna ze względu na „pracę, płeć i traumatyczne wydarzenia związane z utratą męża”, a Casey jest byłym bokserem, który łatwo wpada w złość i nie sprawia mu trudności krzywdzenie ludzi – choć nie jest tak szalony jak Trevor, porównanie do niego wydaje się jak najbardziej zrozumiałe.

Historia w GTA 6 zostanie prawdopodobnie podzielona na 3 akty – autor zamieszczanych dokumentów jednak sugeruje, że jak na razie fabuła nie jest kompletna i poznamy ją dopiero w czasie premiery gry.

Akt pierwszy miałby skupiać się na poczynaniach Ricardo w Vice City. Jako jeden z latynoskich przemytników niższego szczebla próbuje on zbudować swoją pozycję w mieście, unikając policji i starając się wyjść cało z wielu opresji. Jedno zdarzenie jednak kompletnie komplikuje sprawę... Drugi akt przedstawia losy Caseya, jednego z najmłodszych bohaterów serii GTA, którego losy krzyżują się z Little Jacobem, postacią z GTA 4. W trzecim akcie mielibyśmy otrzymać możliwość zmiany postaci, choć początkowe wydarzenia ponownie skupiają się na Ricardo.

W przytoczonym momencie gry historia nie będzie już tak liniowa. Rockstar mogłoby znacznie dopracować mechanikę skradania, więc podczas poznania fabuły możemy liczyć na wiele sekwencji związanych z tym elementem.

Treść materiału wskazuje, że poznamy wydarzenia z dwóch stron konfliktu, ponieważ Rose będzie nie tylko pierwszą żeńską bohaterką w serii Grand Theft Auto, a jest przede wszystkim policjantką – w trakcie misji gracze mogą wysyłać funkcjonariuszy na miejsce zbrodni lub wzywać wsparcie. Rose może także aresztować cywili lub wystawiać im mandaty. Departament Policji Vice City ma budżet, który działa nieco podobnie do funkcji funduszy obozowych w RDR2.

W GTA 6 prawdopodobnie jest wielu aktywnych seryjnych morderców, którzy od czasu do czasu będą zabijać i pozostawiać wskazówki dla działu Rose. Serwisy informacyjne będą mówić o toczących się sprawach. Jeśli departamentowi bohaterki uda się znacznie zmniejszyć wskaźniki przestępczości, mieszkańcy Vice City będą bardziej skłonni do współpracy.

Historie trzech postaci zostaną jednak ze sobą połączone, a Rose będzie zmuszona w pewien sposób współpracować z przestępcami – różne zakończenia będą wynikiem decyzji podjętych w trakcie kampanii. Jednocześnie Ricardo i Casey tworzą własne organizacje przestępcze, które mają prężnie działać, siejąc postrach w mieście: pierwszy chce zostać baronem narkotykowym, a drugi zakłada „własne kryminalne imperium”. 

W całym dokumencie znajdziecie mnóstwo konkretnych danych, a wśród nich:

 • Wszystkim NPC zostanie przydzielone miejsce zamieszkania i zajęcie.
 • W tym tytule znacznie trudniej będzie zdobyć gotówkę.
 • NPC są interaktywne.
 • Jako baron narkotykowy, Ricardo musi zatrudnić przestępców do swojego kartelu
 • Kasyna są obecne, a gracz może również wybrać grę online.
 • Gracz może ubiegać się o kartę kredytową w banku lub online. Karty kredytowe umożliwiają graczowi dokonywanie zakupów, jeśli nie ma dostępnych środków (lub z jakiegokolwiek powodu chce zapłacić w późniejszym terminie).
 • Banki oferują Rose oprocentowanie 5%, Casey 15%, a Ricardo 25%.
 • Rose nie umie pływać.
 • Rose ma chorobę morską.
 • Casey nie umie latać.
 • Możesz zostać pozwany i zmuszony do wypłaty gotówki ofiarom przestępstw członków ich rodzin.
 • Możesz zadzwonić na policję, pogotowie ratunkowe, straż pożarną i straż przybrzeżną, dzwoniąc pod numer 911.

Rockstar prawdopodobnie planuje 2 fabularne DLC - każde miałoby oferować 15-20 godzin rozgrywki.

To tylko wstępne informacje, ale oczywiście ostrzegamy przed możliwymi spoilerami. Warto również wziąć pod uwagę, że nawet jeśli materiał zawiera szereg prawdziwych informacji, to mogły one pochodzić z wczesnej wersji projektu, a niektóre szczegóły mogły zostać zmienione.

„(Wyciek) Ogromny wyciek informacji o rozwoju GTA VI”

Źródło: Twitter: IdleSloth84

Komentarze (123)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper