Halo Infinite w końcu otrzyma kooperację. Studio potwierdza datę premiery i ujawnia nowości

News
714V
Halo kooperacja
Iza Łęcka | 01.07, 07:38

343 Industries ujawniło konkrety dotyczące kooperacji w Halo Infinite. Już wkrótce czterech Master Chiefów wyruszy na Zeta Halo, by wspólnymi siłami wykonywać misje i walczyć o odbicie kolejnych regionów świata.

Studio odpowiedzialne za Halo Infinite potrzebowało naprawdę sporo czasu, by zaoferować oczekiwany tryb – entuzjastów kooperacji uspokajamy, że oczekiwanie niemal dobiega końca. 11 lipca odbędzie się premiera bety wariantu, dzięki któremu społeczność będzie mogła wspólnie realizować zadania. Zainteresowani rozgrywką powinni zarejestrować się w programie Halo Insider i dołączyć do testów Network Co-Op.

Twórcy zaoferują dedykowane serwery, natomiast na jednej mapie będą mogli pojawić się użytkownicy czterech platform: Xboksów Series X|S, Xboksów One, Xbox Cloud Gaming i PC.

W trakcie zmagań gracze wcielą się w Master Chiefa, a każdy członek drużyny może liczyć na progresję i odblokowywanie zawartości (istotne jest ukończenie misji przez całą drużynę). Dodatkowo deweloperzy zaoferują nową funkcję powtarzania misji umożliwiającą powrót do ulubionych momentów.

Zeta Halo to wielka mapa, dlatego wprowadzono pewne ograniczenie – gracze muszą znajdować się w wyznaczonej odległości od siebie (promień ostrzegawczy wynosi 800 stóp), w przypadku zbyt dużego dystansu między uczestnikami (powyżej 1000 stóp) czeka ich śmierć. Decyzja wydaje się jak najbardziej zrozumiała, bowiem zbyt duża swoboda mogłaby sprawić, że zawodnicy biegaliby po czterech skrajnych obszarach mapy.

Źródło: Purexbox

Komentarze (45)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper