Persona jako serial lub film? Atlus chce poszerzyć grono odbiorców IP

Filmy/seriale
351V
Atlus zaprasza na livestream i koncert z okazji 25-lecia marki Persona. Zapowiedź nowej gry coraz bliżej
Wojciech Gruszczyk | 30.06.2022, 18:44

SEGA w ostatnich dniach zapowiedziała nowe wersje Persony 5, Persony 4 i Persony 3, ale deweloperzy mają znacznie większe plany dotyczące tego IP. Firma zamierza rozwijać swoje marki i wrzucać je na małe oraz duże ekrany.

Persona została doceniona przez wielu graczy, a ostatnia część głównej serii jest uważana za jedną z najlepszych gier poprzedniej generacji. SEGA jednak zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas rozwinąć swoje IP i zamierza stworzyć dodatkowe historie w takich uniwersach jak: Shin Megami Tensei, Persona i Catherine.

Korporacja w rozmowie z redakcją IGN potwierdziła, że bada możliwość przeniesienia Persony na nowe media, jednak aktualnie nie potwierdzono, kto zajmie się opracowaniem historii oraz realizacją całego projektu:

„Światy gier Atlusa są pełne dramatyzmu, najnowocześniejszego stylu i fascynujących postaci. Historie takie jak te z serii Persona naprawdę przemawiają do naszych fanów i widzimy możliwość rozszerzenia lore, jakiego nikt wcześniej nie widział - ani nie grał – mówi Toru Nakahara, główny producent firmy Sega przy filmach live-action Sonic the Hedgehog i serialu Sonic Prime

Nakahara potwierdził, że SEGA i Atlus współpracują razem, by „ożywić historie i światy poprzez nowe media i dla nowych odbiorców”. Japończycy ujawnili, że badają różne projekty filmowe z aktorami oraz seriale z różnymi studiami i producentami. 

Na większe konkrety przyjdzie jeszcze czas, jednak jak wiadomo SEGA odniosła sukces wrzucając na duży ekran serię Sonic, więc może i w przypadku Persony korporacja będzie mogła mówić o dobrych wynikach?

Źródło: IGN

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper