Sony pokazuje „idealne” monitory do PS5. INZONE „tworzy lepsze warunki do odnoszenia zwycięstw”

Technologie
2638V
Sony INZONE monitor
Wojciech Gruszczyk | 28.06, 23:00

Sony właśnie potwierdziło nową markę sprzętu do grania zatytułowaną INZONE, wśród której pojawiają się dedykowane monitory i słuchawki dla graczy. Sprzęt zapewni użytkownikom „maksimum możliwości i najlepsze wyniki”.

Sony od lat tworzy telewizory dla graczy, które oferują wszystkim zainteresowanym znakomite wrażenia. Firma postanowiła rozszerzyć swoją propozycję i za pomocą marki INZONE wrzuci na rynek monitory, które wyróżniają się wysoką rozdzielczością i dużą płynnością obrazu.

Japoński producent nie ukrywa, że ten ruch jest związany z między innymi sportami elektronicznymi – tak sytuację skomentował Yukihiro Kitajima, Head of Game Business and Marketing Office, Sony Corporation:

„Rynek rozwija się, rośnie zainteresowanie grami, przybywa turniejów e-sportowych, widać postęp w rozrywce związanej z grami. Firma Sony ma bogaty dorobek w dziedzinie produktów z wysokiej klasy technologią audiowizualną, jesteśmy więc przekonani, że nowa linia otworzy jeszcze większe możliwości przed osobami pragnącymi zmodernizować swój obecny sprzęt gamingowy. Chcemy przyczyniać się do rozwoju kultury gamingowej, dając użytkownikom komputerów PC i konsol PlayStation® dodatkowe możliwości wzbogacania własnego życia poprzez grę. W ramach tych starań firma Sony sponsoruje również czołowe światowe ligi e-sportowe: Evolution Championship Series (Evo) 2022 i 2023, PGL DOTA2 Arlington Major 2022 i VALORANT Champions Tour”.

Na dobry początek Sony zaprezentowało dwa monitory – INZONE M9 to gamingowy sprzęt ze wsparciem HDR, rozdzielczością 4K oraz wysokim kontrastem zapewnianym przez podświetlenie Full Array Local Dimming. Urządzenie charakteryzuje się częstotliwością 144 Hz oraz czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms.

Natomiast INZONE M3 to monitor Full HD wyróżniający się bardzo wysoką częstotliwością odświeżania (240 Hz), czasem przejścia GtG (Gray to Gray) 1 ms i obsługą zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR).

INZONE monitory

Korporacja podkreśla, że sprzęt został „zaprojektowany z myślą o indywidualnych stylach gry” i trójnożna podstawka o małej głębokości zapewnia maksimum wygody. Sprzęt możemy bez problemu ustawić na biurku, ponieważ monitor zajmuje mało powierzchni i gracz ma miejsce na ustawienie klawiatury czy też dużej podkładki. Urządzenie pozwala też na regulację wysokości i nachylenia, wybór koloru światła z tyłu1 i ukrycie przewodów w celu utrzymania porządku na blacie.

Sony zadbało o szereg opcji ułatwiających rozgrywkę:

„Oba monitory są wyposażone w automatyczny przełącznik KVM (eng. Keyboard-Video-Mouse), umożliwiający obsługę dwóch komputerów przy użyciu tej samej klawiatury, myszy i słuchawek podłączonych do monitora. Po wybraniu trybu obrazu „Gra FPS” jasność i kontrast są optymalizowane tak, by poprawić widoczność przeciwników. Funkcja korektora czerni pozwala wydobyć detale ginące w cieniach.”

Monitory Sony INZONE są „idealne dla PlayStation 5” i po podłączeniu konsoli do sprzętu, możemy liczyć na funkcję automatycznego odwzorowywania odcieni HDR, pozwalającą na automatyczne rozpoznanie monitora podczas początkowej konfiguracji i optymalizację ustawień HDR. Jednocześnie podczas włączenia filmów przez PS5 automatycznie zostanie włączony tryb Kino, a podczas rozgrywki tryb Gra.

Sony potwierdziło także opracowanie programu INZONE Hub, który pozwala dostosować monitor do własnych upodobań – aplikacja jest dostępna na PC.

INZONE monitory 2

Dane techniczne monitorów gamingowych INZONE:

INZONE M9:

  • 27-calowy monitor gamingowy 4K / 144 Hz
  • Rozdzielczość 4K, wysoki kontrast zapewniany przez podświetlenie Full Array Local Dimming, certyfikat DisplayHDR™ 600, pokrycie ponad 95% przestrzeni barw DCI-P3 pozwalające znakomicie oddawać intensywne światła oraz głęboką czerń i wiernie odwzorowywać kolory.
  • Odświeżanie obrazu z częstotliwością do 144 Hz, matryca IPS z czasem reakcji GtG (Gray to Gray) 1 ms i obsługa technologii zmiennej częstotliwości odświeżania: NVIDIA® G-SYNC® Compatible oraz VRR zdefiniowanej w standardzie HDMI 2.1.

INZONE M3:

  • 27-calowy monitor gamingowy Full HD / 240 Hz
  • Odświeżanie obrazu z częstotliwością do 240 Hz, matryca IPS z czasem reakcji GtG (Gray to Gray) 1 ms i obsługa technologii zmiennej częstotliwości odświeżania: NVIDIA® G-SYNC® Compatible1 oraz VRR zdefiniowanej w standardzie HDMI 2.1.
  • Certyfikat DisplayHDR™ 4002, pokrycie 99% przestrzeni barw sRGB i wyświetlanie 1,07 miliarda barw zapewniające bogatą, żywą kolorystykę gry.

INZONE M9 kupimy już latem 2022 roku, a INZONE M3 ma trafić do sprzedaży w 2022 roku, ale aktualnie nie potwierdzono ostatecznych konkretów.

Ceny monitorów gamingowych INZONE:

  • INZONE M9 - 899$
  • INZONE M3 - 529$

Zdjęcia monitorów gamingowych INZONE:

INZONE M9:

INZONE M3:

Zwiastuny:

INZONE M9:

INZONE M3

Sprawdźcie również:

Pokaz: 

Źródło: Sony

Komentarze (130)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper