Skull & Bones w szczegółach ujawnionych przez ESRB. Ubisoft mógł faktycznie porzucić wersje na PS4 i XOne

News
896V
Skull and Bones
Iza Łęcka | 27.06, 12:50

Czy Skull & Bones będzie pierwszą grą Ubisoftu przygotowaną wyłącznie z myślą o konsolach aktualnej generacji? Biorąc pod uwagę efekty prac firm zajmujących się ocenianiem zawartości i określaniem granic wiekowych, piraci francuskiej korporacji przypłyną już tylko na PS5, XSX|S, PC i Stadię.

W lipcu najprawdopodobniej dojdzie do prezentacji Skull & Bones, które miałoby zadebiutować na rynku w następnych miesiącach. Co ciekawe, kolejna organizacja oceniła zawartość gry i nie uwzględniła wydania na PlayStation 4 i Xboksa One.

Piracka historia została zapowiedziana w 2017 roku, gdy gracze nie myśleli jeszcze o PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, ale wydaje się coraz bardziej możliwe, że tylko na wskazanych konsolach zagramy w produkcję Francuzów. Pierwotnie tytuł został oceniony przez Koreańczyków na PC, następnie Brazylijczycy zajęli się edycjami na PS5, XSX|S i PC, natomiast obecnie podobnie prezentują się dokonania amerykańskiego ESRB.

Rating potwierdza, że Skull & Bones miałoby zadebiutować na PS5, XSX|S, PC i Stadię – tym samym kolejne źródło nie wspomina o wersji na PlayStation 4 i Xboksa One. Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to przygoda będzie pierwszą grą francuskiego wydawcy, jaka nie trafi na PS4 i XOne. Avatar: Frontiers of Pandora także może pominąć konsole poprzedniej generacji, lecz wciąż nie ujawniono oficjalnej daty premiery pozycji.

ESRB udostępniło opis gry, który zawiera niezwykle interesujące informacje – w trakcie rozgrywki jako kapitan piratów będziemy brać udział w bitwach morskich, walczyć, jak również otrzymamy możliwość sprzedawania maku:

„Jest to morska gra akcji, w której gracze wcielają się w rolę rozbitka, który wyrusza w podróż, aby zostać kapitanem piratów. W trakcie wykonywania misji gracze mogą odkrywać osady i brać udział w emocjonujących bitwach morskich. Z perspektywy pierwszej osoby gracze dowodzą swoją załogą, strzelając z armat do rywali (np. okrętów wojennych, statków handlowych, osad/fortec) w celu zdobycia łupów/towarów. Wrogie statki mogą być taranowane i ich ekipa może wchodzić na pokład, co skutkuje krótkimi scenkami przerywnikowymi, w których członkowie załogi strzelają do siebie lub tną się nawzajem. Walka jest urozmaicona ostrzałem z broni palnej, eksplozjami i efektami rozpryskującej się krwi. Na niektórych terytoriach można zobaczyć zwłoki nabite na kolce lub wiszące na stryczkach; na plażach można zobaczyć zwłoki i duże plamy krwi po bitwie. W osadach czasami znajdują się burdele i prostytutki, które wołają do graczy, gdy się do nich zbliży (np. "Chodź, wydasz na mnie całą swoją forsę"; "Cena za moją dupę jutro wzrośnie, więc kup ją już dziś!"). Gracze mogą brać udział w zadaniach polegających na przynoszeniu maku do melin opiumowych, w których można natrafić na klientów leżących na kanapach i palących fajki. W dialogach pojawiają się słowa "f**k" i "sh*te".”

Źródło: Novice Gamer Guides

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper